Obálka audioknihy Smrt talentovaného ševce

Vydáno: 2022
Série: Kapitán Exner

Kapitán Exner #9

Detektivka Smrt talentovaného ševce byla v roce 1982 zfilmována s Jiřím Kodetem v hlavní roli. V rozhlasovém zpracování se role vypravěče už potřetí ujímá Tomáš Jirman, kterého režijně vedl Tomáš Soldán.

Městečkem Opolná otřese vražda. Vrahem je někdo z místních. Mrtvého Rambouska tu neměl nikdo rád. Kapitán Exner, který sem přijel na dovolenou, vyráží po stopě.

Alejí vzrostlých stromů šel vrah. Stromy byly staré a vrah se usmíval. Touto větou začíná detektivka Václava Erbena Smrt talentovaného ševce, vrah se tedy objevuje na scéně hned v první vteřině. Samozřejmě nemáme ani tušení, kdo je oním cynickým vrahem, který od svého krvavého díla odchází s úsměvem na rtech. Jeho identitu odhalí teprve slavná trojice kriminalistů Vlček, Beránek a Exner.

Série Kapitán Exner

Obálka audioknihy Smrt talentovaného ševce