Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Mindhunter – Lovci myšlenek

Mindhunter – Lovci myšlenek

John E. Douglas

Délka: 16 h 44 min
Interpret: Borek Kapitančik
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 944 MB

JAK PRONIKNOUT DO MYSLI SÉRIOVÉHO VRAHA.

Audiokniha dle knižní předlohy úspěšného stejnojmenného seriálu.

John Douglas, agent FBI, se na konci 70. let ve snaze pomoci rozvoji kriminalistiky odhodlal ponořit do psychologie vraždy a přiblížit se znepokojivě blízko skutečným netvorům. Pátral po některých z nejznámějších a nejsadističtějších zločinců naší doby: po vrazích, kteří nechvalně prosluli jako „Trailside Killer“ v San Franciscu nebo „Atlantský vrah dětí“. Desítky sériových vrahů konfrontoval, vedl s nimi rozhovory a zkoumal jejich psychiku – patřili mezi ně Charles Manson, Richard Speck a mnozí další. Studoval je – vstupoval do jejich myslí – aby pochopil jejich motivy.

John Douglas je muž, který se stal předlohou legendárního filmového agenta FBI Jacka Crawforda v thrillerech Červený drak a Mlčení jehňátek, a muž, který předznamenal nový věk v behaviorální vědě a kriminálním profilování. John Douglas sloužil u policie přes dvacet let, a teprve když odešel ze služby, mohl konečně povyprávět svůj jedinečný příběh.

Seriál Mindhunter, který vznikl na základě knihy, patří mezi jeden z nejsledovanějších a nejlépe hodnocených seriálů na ČSFD a podílel se na něm i známý režisér David Fincher (Sedm, Klub rváčů, Zodiac, Vetřelec 3).

JOHN EDWARD DOUGLAS
John Edward Douglas nastoupil k FBI v roce 1970. Na akademii ve Virginii učil vyjednávání s rukojmími a kriminologickou psychologii, vytvořil a řídil program profilování pachatelů. Cestoval po celé zemi a vedl rozhovory se sériovými vrahy a jinými pachateli násilných trestných činů v různých věznicích. Jeho knihy o myšlení, motivech a jednání sériových vrahů a o vyšetřovacích metodách jsou považovány za jedny z nejzasvěcenějších.

MARK OLSHAKER
Mark Olshaker je americký spisovatel. Jako spoluautor se podílí na knihách bývalého agenta FBI Johna Douglase.

BOREK KAPITANČIK
Rozhlasový moderátor, autor a voiceover interpret. Narodil se v roce 1966 v Brně, původní profesí je elektrotechnik, od roku 1991 prošel jak soukromými (Rádio Brno 95,7, Kiss Hády), tak veřejnoprávními rozhlasovými stanicemi (od r. 2017 Český rozhlas Brno). V roce 2003 byl autorem knižně vydaného kalendária pop music Pop Story a nedávno (2020) vydal vlastním nákladem sborník Hantec déchá, publikaci shrnující původně rozhlasové texty v brněnské hantýrce. Se svými syny a psem žije v Brně, Králově Poli.

Nahrávka vznikla podle knihy Johna E. Douglase a Marka Olshakera Mindhunter – Lovci myšlenek vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2021. Copyright © Mindhunters, Inc., 1995. Z anglického originálu Mindhunter. Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit přeložil Josef Orel. Translation © Josef Orel, 1997, 2021. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2023. Čte Borek Kapitančik. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2023.

Audiokniha Mindhunter – Lovci myšlenek, autoři John E. Douglas a Mark Olshaker, čte Borek Kapitančik.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma