Obálka audioknihy Kostičas

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2022
Série: Kostičas díl 1

NAJDETE NÁS VŠUDE. NA KAŽDÉ ULICI.

Příběh začíná v roce 2059. Devatenáctiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka“ či „posel“ — je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…

SAMANTHA SHANNONOVÁ
Samantha Shannonová (nar. 1991) pochází ze západního Londýna. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordské univerzitě na St. Anne’s College. Psát začala už v patnácti letech. V roce 2013 vydala román Kostičas (česky 2014), první knihu z plánované sedmidílné série, který záhy po vydání obsadil přední příčky žebříčku bestsellerů deníku The New York Times. Poté následovaly další díly Vidořád (česky 2015), A zrodí se píseň (česky 2017). V roce 2019 vydala samostatný fantasy román Převorství u pomerančovníku (česky 2020). Do světa Scionu se nyní autorka vrací čtvrtým pokračováním Když spadne maska. Práva na filmové a televizní zpracování této mezinárodně úspěšné série zakoupila společnost Lunar Park.

MAGDALÉNA HOLCOVÁ (TKAČÍKOVÁ)
Je absolventkou herectví na JAMU. Již v průběhu studia si ve Slezském divadle v Opavě zahrála roli Julie v inscenaci Romeo a Julie. Od roku 2010 získala angažmá v Národním divadle v Brně a občas hostuje také v Divadle na Vinohradech a dalších. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda. Pro Audiotéku načetla sérii Havraní kruhy.

Audiokniha Kostičas – první díl fantasy série od autorky Samanthy Shannonové. Čte Magdaléna Holcová, režie Vladan Hýl.

Série Kostičas

Obálka audioknihy Kostičas
Kostičas
Obálka audioknihy Vidořád