Obálka audioknihy Už hořela, když jsem si do ní lehal

Už hořela, když jsem si do ní lehal

Robert Fulghum

Interpret: Petr Oliva
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013

Jak se to stalo?“„Já nevím. Už hořela, když jsem si do ní lehal.“
Velice vtipné a bystré eseje od „mistra vypravěče“ najdeme v jeho knize Už hořela, když jsem si do ní lehal, která se ve Spojených státech stala bestsellerem číslo dva, pouze rok po vydání jeho první knihy Všechno co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Od katastrofické svatby po radost z lezení na stromech, od odměn prarodičovství po prostou, ale překvapující moudrost představitele zenbuddhistického kláštera – Fulghum má dar pro nalézání smyslu v každodenním životě.

Zakoupením tohoto titulu přispíváte na rozvoj audiofondu pro zrakově postižené.
Audiokniha vychází v edici Načteno.

Robert Fulghum (1937)
Robert Fulghum je mužem mnoha tváří. Vystudoval mnoho škol a získal vysokoškolské tituly, ale tvrdí, že nejlepší je škola života. Právě i díky tomu během svého života vystřídal různá povolání, jejichž odraz můžeme najít v jeho dílech. Kovboj na statku v Texasu, barman, pracovník v IBM, pasto, spisotvatel, učitel, profesionální hráč na kytaru ve skupině The Rock Bottom Remainders, v níž hrají i další spisovatelé Dave Barry, Stephen King, Amy Tan.
Jeho díla mají většinou povídkový a fejetonový charakter. Proslavil se krátkou statí myšlenek s názvem Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, která byla vydána v roce 1988 (český překlad vyšel poprvé v roce 1991) a prodáno bylo přes 14 milionů kusů. Mezi jeho další díla patří Už hořela, když jsem si do ní lehal, Ach jo, Možná, možná ne, Od začátku do konce, románová pentalogie Třetí přání. Poslední u nás vydanou knihou Roberta Fulghuma je Drž mě pevně, miluj mě zlehka.

Petr Oliva (1943)
Absolvent herectví na DAMU nastoupil do svého prvního angažmá v Divadle J. Průchy v Kladně, odkud se na dlouhou dobu dvaceti let přesunul do pražského Divadla E. F. Buriana. Zde se představil ve hře Peer Gynt, Král Lear nebo Žebrácká opera. V roce 1997 založil Pražské (ne)závislé divadlo. Petr Oliva si zahrál v mnoha filmech a seriálech, za zmínku stojí jeho první role ve filmu Atentát, dále Třicet případů Majora Zemana, Sanitka, Hospoda, Nemocnice na kraji města po 20 letech a Pojišťovna štěstí. Jako dabér propůjčil svůj nezaměnitelný hlas komikovi Pierru Richardovi či drsňákovi Bodiemu z britského seriálu Profesionálové.

Už hořela, když jsem si do ní lehal - audiokniha obsahuje vtipné a bystré eseje, jejichž autorem je Robert Fulghum. Čte Petr Oliva.