Obálka audioknihy Eugenie

Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2020

OSUD MÍCHÁ KARTY, MY HRAJEME

Když ve svém srdci uzamkneme pocity, osud s našimi životy dříve či později zatřese, abychom se znovu nadechli. Eugenii, jako většinu žen za první republiky, čeká smluvený sňatek. Půvabná tmavovláska se provdá za hoteliéra Ledeckého a své skutečné pocity uzamkne ve svém srdci. Společně se starají o chod hotelu, jímž prochází dějiny...

Vpředvečer okupace tady přenocuje Marlene Dietrichová, později si sem přichází vypít kávu gestapo i odbojáři. Na konci války hotelem prolétne bomba a v krytu zahyne Eugeniin manžel i otec. Osvobození americkou armádou přináší do života mladé hoteliérky novou naději i lásku, která ji postaví před osudové rozhodnutí.

Audiokniha Eugenie obsahuje román, inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental, v němž se za první republiky setkávala smetánka. Autor Jana Poncarová, čte Jitka Ježková.