Nahá s Davidovou hvězdou

Petr Eidler

Délka: 9 h 36 min
Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 541 MB

MRTVÁ ŽENA V LESE. STOPY VEDOU DO ŽIDOVSKÉ KOMUNITY

Jak souvisí nález mrtvoly mladé ženy v pražské Šárce s předcházející neobjasněnou vraždou mladé dívky? Stopy vedou do historie židovské komunity.

Sobotní procházka slunečnou přírodou se poněkud vymkne. Místo romantických pohledů na bohulibé scenerie natrefí dvojice na policejní pásku vymezující místo činu. A protože mladá žena je policejní mluvčí a její partner majitelem a jediným zaměstnancem detektivní agentury Men in Service, vzápětí stojí nad mrtvolou mladé nahé ženy. Jak s její smrtí souvisí zlatý řetízek s Davidovou hvězdou nalezený poblíž místa činu? A existuje nějaká spojitost s předchozí neobjasněnou vraždou mladé dívky? Vyšetřování, které vede kapitán Hackenschmied, šéf pražské mordparty, vede až do historie židovské komunity…

PETR EIDLER
Vlastním jménem Petr Balajka. Český bohemista, polonista, fotograf, redaktor a spisovatel, syn literárního historika Bohuše Balajky a překladatelky z polštiny Anetty Balajkové.
Absolvoval bohemistiku a polonistiku na Filozofické fakultě UK. Před rokem 1989 pracoval jako nakladatelský redaktor. Od roku 1990 vydává pod pseudonymem Petr Eidler detektivní romány. Pod svým vlastním jménem publikoval odborné studie (většinou z oblasti dějin fotografie) a romány (Viktor a Lady ze Shalottu). Je autorem cyklu barevných fotografií o Praze i odborných publikací z oboru dějin fotografie. Od listopadu 2011 působí jako šéfredaktor komunitních novin Židovské obce v Praze. Pro Český rozhlas napsal několik rozhlasových her a adaptací. Mezi jeho zájmy patří opera, výtvarné umění a kynologie.

MARTIN PREISS
Herec, dabér a moderátor. Jako syn známých rodičů – herců Jana a Viktora Preissových – zprvu nechtěl jít v jejich stopách, avšak v dospívání propadl poezii a přihlásil se na DAMU. Již během studia hostoval v pražském Národním divadle, kde účinkoval například v inscenacích Radúz a Mahulena nebo Měsíc pro smolaře. Do prvního angažmá nastoupil v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla, v letech 1998–2004 byl členem Národního divadla, kde vynikl v shakespearovském repertoáru. Oblíbený byl jako moderátor televizního soutěžního pořadu Chcete být milionářem?, popularitu získal i jako seriálový herec.

Nahrávka vznikla podle knihy Petra Eidlera Nahá s Davidovou hvězdou vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2016. Text copyright © Petr Eidler, 2016. Čte Martin Preiss. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Nahá s Davidovou hvězdou - autor Petr Eidler, čte Martin Preiss.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky