Obálka audioknihy Velké maličkosti

Interpret: Jan Werich
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2014

Další z řady titulů se zvukovými záznamy vystoupení Jana Wericha před rozhlasovým mikrofonem nazvané příznačně Velké maličkosti shrnuje zatím opomíjené snímky, které vycházejí vůbec poprvé!
S Janem Werichem se vypravíme do jeho bytu na Kampě, ale i do Paříže poloviny šedesátých let, na Londýn a New York vzpomíná Jan Werich v unikátním rozhovoru anglicky. Slavný muzikál Divotvorný hrnec a také poslední spolupráci V + W na jevišti v divadle ve Vodičkově ulici připomíná neznámá – a Werichem opět aktualizovaná - verze vyprávění vodníka Čochtana a vánoční příspěvky Jana Wericha do rozhlasového vysílání zastupují v novém výběru jednak netradiční vánoční povídka a také půvabné štědrovečerní Werichovo setkání s pionýry. Velmi emotivní je Werichův vzpomínkový portrét básníka Vítězslava Nezvala nebo Jiřího Šlitra.
Velké maličkosti přinášejí na první pohled skutečně nesourodé drobnosti ze zvukového odkazu Jana Wericha v rozhlasovém archivu, ale jak zdůrazňuje dramaturg Robert Tamchyna: „…nejsou to drobty spadlé pod stůl. Naopak. Většina toho, co uslyšíte, jsou chytré náznaky a „meziřádky“ v dobových souvislostech, které dodnes dokazují, že nejen Vítězslav Nezval z Werichova portrétu, ale také sám Jan Werich velmi dobře věděl, kdy je důležité být vlaštovkou a kdy nosorožcem!“
Robert Tamchyna

Obsah:
1. Vzpomínka na mobilizaci v září 1938
2. Návštěva na Kampě
3. O Vítězslavu Nezvalovi
4. 55. Narozeniny u mikrofonu
5. Vánoční povídka
6. Vánoční koleda Pionýrské jitřenky
7. Čochtan po letech (a zase trochu jinak)
8. Vypráví pro psa Broka
9. Návštěva v Paříži
10. Rozhovor o antisemitismu
11. Co mám na světě rád
12. Vzpomínka na Jiřího Šlitra

Velké maličkosti - audiokniha obsahuje dosud nevydané nahrávky z archivu Českého rozhlasu z vystoupení, v nichž účinkuje Jan Werich.