Kniha vzpomínek

Délka: 11 h 7 min
Interpret: Dana Syslová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 627 MB

Kniha vzpomínek - audiokniha obsahuje příběh učitelky, které krade vzpomínky Alzheimerova choroba, a proto je pro sebe i své blízké uchovává ve svém deníku. Autorka Rowan Coleman. Čte Dana Syslová, Martin Preiss, Terezie Taberyová, Šárka Vondrová. Režie, hudba, mistr zvuku Miloš Vrána. Překlad Zora Šíchová.

Silný příběh učitelky Claire, která má milujícího manžela, dvě dcery, všetečnou matku a Alzheimera. Příběh popisuje zoufalé snažení užívat si každého okamžiku mladé ženy, která moc dobře ví, co ji čeká – na stejnou nemoc totiž zemřel její otec. Zapisuje si momenty z minulosti i současnosti na radu terapeuta, a deník nazve Knihou Vzpomínek – s vědomím, že to bude to jediné, co po ní její rodině zbude.

©Rowan Coleman, 2014. Výtvarné a grafické zpracování obálky © 2015 Nakladatelství DOMINO.

Rowan Coleman
Rowan Coleman je matka pěti dětí a také dyslektička. To jí ale nezastavilo před kariérou spisovatelky. Ve svých knihách se věnuje velkým tématům, která pojímá ovšem příjemně bez sentimentu a klišé, s lehkostí a ironií jí vlastní. Ráda by prožila svůj život jako muzikál, bohužel jí její dcera zakázala zpívat na veřejnosti. Kniha Vzpomínek je její jedenáctá a zároveň nejúspěšnější kniha.

Dana Syslová
Pražská rodačka Dana Syslová hned po absolvování DAMU nastoupila do souboru Městských divadel pražských. O třicet let později přesídlila do Divadla na Jezerce a dalších. Za svou kariéru se objevila nejen ve velkém množství divadelních inscenací, ale také je vidět v desítkách filmových a seriálových rolí, kde hrála převážně nezapomenutelné postavy různých maminek. Za všechny například Bota jménem Melichar, Čarodějky z předměstí a další. Věnuje se i dabingu – patří mezi dabérky Meryl Streep nebo Liz Taylor.

Martin Preiss
Pochází z herecké rodiny a již během studia na pražském DAMU hrál v činohře Národního divadla. Představil se ve hrách Radúz a Mahulena, Antonius a Kleopatra, Hamlet, Cyrano z Bergeracu nebo Večer tříkrálový. Objevil se také na televizní obrazovce hlavně díky moderování pořadu: Chcete být milionářem, kde převzal moderátorské žezlo po Vladimíru Čechovi. Kromě toho všeho se také aktivně věnuje dabingu filmů a seriálů. S audiotékou pracuje na namlouvání knížek již pravidelně.

Terezie Taberyová
V rodině Terezie Taberyové se nejspíše dědí nadání a krásný hlas. Její mladší sestra Viktorie i matka Zuzana, našly svou kariéru v dabingu a Terezie také. Její hlas můžete slyšet ve filmu Koralína a svět za tajemnými dveřmi, Šarlotina pavučinka nebo ve známém americkém seriálu Super drbna.

Šárka Vondrová
Šárka Vondrová je původně herečka ze Švandova divadla. Mimo účinkování v divadle ztvárnila také mnoho filmových a televizních rolí. Je i velice zkušená dabérka. Její hlas můžete mimo naše audioknihy slyšet například ve filmu Masaryk, Šílený Max: Zběsilá cesta nebo třeba Interstellar.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma