Obálka audioknihy Nikdy nedělej kompromis

Interpret: Petr Hanák
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2017

Nikdy nedělej kompromis je strhující, nenahraditelná příručka vyjednávacích technik, vybroušených během zajímavé kariéry Chrise Vosse, který desítky let působil jako hlavní vyjednavač FBI s únosci. Dnes patří k nejvyhledávanějším lektorům prestižních podnikatelských škol a současně působí jako poradce velkých společností při jejich strategických jednáních.

Vossovy techniky již prokázaly funkčnost v mnoha náročných situacích, od osvobození rukojmích po úspěšné miliardové fúze. A nyní je můžete využít i vy: ve své práci, pro získání lepšího místa, vyššího platu, či dokonce při přesvědčování svých dětí. Kniha se navíc čte lehce jako beletrie, protože autor svůj výklad prokládá napínavým popisem událostí, v nichž se Vossovi a jeho kolegům z FBI podařilo uspět v situacích, kdy šlo o všechno: o lidské životy.

V knize se mimo jiné dozvíte:
- jak používat metody aktivního naslouchání, zejména zrcadlení, mlčení a hlas nočního DJ
- jak zklidnit situaci a vyvolat v protějšku pocit bezpečí, aby se nebál odhalit jak rozlišit mezi tím, co dotyčný chce a co nezbytně potřebuje
- co to je taktická empatie a jak používat tzv. labeling
- jak odzbrojit druhého v jeho stížnostech vůči vám
- proč je „ne“ tím nejlepším začátkem a jak ho dosáhnout jak lze přimět druhou stranu k e-mailové reakci
- co to jsou kalibrované otázky a jak je použít k nasměrování energie protějšku k řešení vašich problémů
- jak efektivně smlouvat i v případě, že jednáte s agresivním protivníkem či se potýkáte s urážkami

Chris Voss
Začínal jako řadový policista, vypracoval se však do pozice hlavního vyjednavače s únosci v FBI, kde působil celkem 24 let. Nyní je považován za jednoho z nejvýznamnějších praktiků i lektorů vyjednávacích technik na světě. Založil konzultační společnost The Black Swan Group, která radí firmám z žebříčku Fortune 500 v rámci komplexních vyjednávání. Voss učil na mnoha obchodních školách, včetně Marshall School of Business (pod University of Southern California), McDonough School of Business (při Georgetown University), na Harvardské univerzitě, Sloan School of Management (pod MIT) a Kellogg School of Management (při Northwestern University).

Recenze:
„Tato kniha mě dostala. Je to strhující čtení, plné okamžitě použitelných rad – a to nejen pro jednání, kdy je v sázce hodně, ale také pro zvládání každodenních konfliktů v práci či doma.“
– Adam Grant, autor NYT bestselleru Originals a Give and Take

„Chrisu Vossovi se v oboru vysoce rizikových vyjednávání, kdy je v sázce hodně, vyrovná jen málokdo. Techniky popsané v jeho knize fungují – ať už v byznyse, nebo v osobním životě.“
– Joe Navarro, bývalý zvláštní agent FBI a autor knihy What Every BODY is Saying

Audiokniha Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život vás naučí vyjednávací taktiky používané agenty FBI, které se nejvíc osvědčily v kritických, ale i každodenních situacích. Napsal Chriss Voss. Čte Petr Hanák.