Obálka audioknihy Panáček

Interpret: Martin Čevora
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2021

Autor v audioknize věrně popisuje, jak alkohol plíživě začal ovládat jeho život a jak z mladické revolty přerostl nejprve v životní styl a poté v temného démona, který z něj udělal loutku a vzal mu nejen zdraví, ale i touhu žít. Vypráví o složité cestě zpět do všedního života, o nahrazování jedné závislosti druhou a v neposlední řadě také o síle rodinných pout.

TOMÁŠ NĚMČÍK
Tomáš Němčík (1975) je sice profesí vyučený zámečník a vystřídal několik pracovních míst, ale podstatnou část svého života zasvětil alkoholu a experimentování s toxickými látkami. Má za sebou dvacet pobytů v protialkoholní léčebně a mnoho hospitalizací na jednotkách intenzivní péče, kde několikrát bojoval o holý život. Psaní se pro něj stalo východiskem ze závislosti a prostředkem k uchopení života opět do svých rukou. Jeho prvotina Panáček je autentickou, syrovou výpovědí o boji se závislostí.

Audiokniha Panáček – svérázná autobiografická výpověď o celoživotním boji se závislostí na alkoholu. Autor Tomáš Němčík, čte Martin Čevora.