Obálka audioknihy Anna Falcká

Interpret: Milena Steinmasslová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Život princezny Anny Falcké plyne celkem poklidně až do okamžiku, kdy po řadě tajných jednání padne rozhodnutí, že se má provdat za nedávno ovdovělého českého a římského krále Karla IV.

O dětství Anny Falcké se toho neví mnoho. Známou se stává až sňatkem s římským císařem a českým králem Karlem IV. Bylo jí tehdy dvacet let, byla krásná, nezadaná, byť platonicky zamilovaná, ale hlavně: byla dcerou jednoho z vůdců protikarlovské opozice, jak by se dnes dalo říct. Aby se Karel IV. udržel na trůně, vybral si za ženu, po smrti své první milované ženy Blanky z Valois, právě Annu Falckou.

Opravdu se mu tím podařilo hlasy svých nejhlasitějších odpůrců umlčet a ještě rozšířit své území. Ale co Anna? Jaký bude její další, bohužel nedlouhý, život po králově boku?

Audiokniha Anna Falcká, autorka Hana Whitton, čte Milena Steinmasslová.