Obálka audioknihy Raději zešílet v divočině

Raději zešílet v divočině

Aleš Palán

Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Poustevníci žijí stále mezi námi. Vlastně ne mezi námi, spíš mimo nás.
O setkáních s nimi je tato audiokniha.

Někteří si postavili v lese chýši, jiní žijí v maringotkách, případně na horských samotách. Jeden přespává přímo pod stromy. K některým se dá dojet autem, k dalším se musí pěšky. Názory a životy šumavských samotářů se nepodobají ničemu, co znáte. Osm předních hereckých osobností přináší příběhy poustevníků duše, kteří dali vale naší „civilizaci“. Někteří samotáři stojí nohama pevně na zemi, jiní vyprávějí svůj život trochu jako mýtus. Způsob, jakým v krajině přebývají, se ostatně dost možná mýtem brzy stane. Audiokniha Raději zešílet v divočině je ponorem do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do tajuplného paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Rozhovory se šumavskými samotáři vedl držitel ceny Magnesia Litera Aleš Palán.

ALEŠ PALÁN
Český novinář, publicista a spisovatel. V Brně nedokončil studium pedagogické fakulty a několik let se toulal po Československu. Je jedním ze signatářů Charty 77. V druhé polovině osmdesátých let a na začátku let devadesátých pracoval jako noční hlídač, figurant a kopáč. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice (Lidové noviny, Česká televize, TV Nova, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host,… ) Vedl kurz tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Ve svých knihách se zabývá zejména literaturou, výtvarným uměním, vírou a sportem, známé jsou jeho knižní rozhovory se zajímavými osobnostmi českého kulturního života. Z jeho nejvýznamnějších publikací jmenujme Neboj se vrátit domů (2018), Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (2018), Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech (2016), Tokijské květy (2011) a další.

Nahrávka vznikla podle knihy Aleše Palána Raději zešílet v divočině. Setkání se šumavskými samotáři vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2019. Copyright © Aleš Palán. Čte Igor Bareš, Norbert Lichý, Jana Stryková, David Novotný, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Vilma Cibulková a Stanislav Šárský. Hudba Pavel Hlaváček. Režie Tomáš Soldán. Zvuk Rostislav Koňařík a Pavel Štěpánek. Fotografie © Jan Šibík a Daniela Matulová, 2018. Foto na přední straně přebalu © Daniela Matulová. Grafická úprava Aleš Lederer. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019.

Audiokniha Raději zešílet v divočině obsahuje rozhovory s šumavskými samotáři a přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme. Autor Aleš Palán. Čtou Igor Bareš, Norbert Lichý, Jana Stryková a další.