Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 31 min
Interpret: Jan Vondráček
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 29 MB

Audiokniha Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc obsahuje pohádkové příběhy od Arnolda Lobela. Čte Jan Vondráček a Pavel Tesař.

„Probuď se, Žbluňku,“ volal Kvak.
„Pojď se podívat ven,
jak je zima nádherná...“

Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi a jeden bez druhého neudělá krok. Ale ani jejich přátelství není bez mráčku. Někdy má podnikavý Kvak příliš bláznivých nápadů, do kterých se pohodlnému Žbluňkovi moc nechce. Nakonec si ale jak sáňkování, tak Štědrý den užijí nejlépe společně. A co teprve, když se jeden druhému rozhodne připravit překvapení! Audiokniha v podání sehrané dvojice Jana Vondráčka a Pavla Tesaře potěší všechny malé i větší posluchače. Vždyť i lezavá zima je nádherná, když má žabák ropušáka.

ARNOLD LOBEL
Americký autor dětských knih a ilustrátor. Po střední škole studoval na Pratt Institute v Brooklynu, kde se začal zajímat o dětskou literaturu. Zde se seznámil se svou manželkou Anitou, která se později také stala populární ilustrátorkou a spisovatelkou. První knihu ilustroval v roce 1961 a během svého života pracoval na dalších 60 knihách od různých autorů. Vedle toho vytvořil také 20 autorských knih, některé i se svou ženou. V jeho knihách nechybí jemná poezie, přátelství a humor, protože zvířecí hrdinové často zápasí se stejnými zlozvyky a slabostmi jako lidé Mezi jeho nejznámější knihy patří příhody malé Myšky, kamarádů žabáků Kvaka a Žbluňka, pana Sovy.

JAN VONDRÁČEK
Po studiu na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU se stal členem nově vzniklého Dejvického divadla. Odtud odešel spolu s dalšími kolegy do souboru Divadla v Dlouhé. Zde zazářil v celé řadě rolí, za Lelia v Goldoniho Lháři získal Cenu Alfréda Radoka za rok 2005. K divadelním inscenacím rovněž skládá a aranžuje hudbu. Výborně zpívá, hraje na několik hudebních nástrojů a objevuje se v televizi a ve filmu (Sametoví vrazi, Pokoj v duši, Příběh kmotra). Intenzivně se také věnuje dabingu; jeho hlas je známý především díky seriálu Mentalista, kde jím mluví hlavní postava Patrick Jane. V roce 2010 za tento výkon obdržel diváckou Cenu Františka Filipovského. S vydavatelství Tympanum spolupracoval také na audioknize Příšerné příběhy strýce Montaguea.

PAVEL TESAŘ
Katedru alternativního divadla na pražské DAMU absolvoval společně s Janem Vondráčkem. Společně pokračovali také do nově založeného pražského Dejvického divadla a následně do Divadle v Dlouhé, kde dosud převážně působí. Je významným dabérem, na svém kontě desítky hlasů nejrůznějších pohádkových bytostí a kreatur, ale i dramatické role v blockbusterch. Nejznámější je jeho hlas v seriálu Simpsonovi, kde dabuje Milhouse a profesora Frinka, či Lokomotiva Tomáš, nebo postava Strach ve filmu V hlavě. Ovšem daboval také J. Phoenixe ve filmu Joker (2019). Od roku 2000 se pravidelně objevuje v různých seriálech (od Ulice přes Ordinaci v růžové zahradě až po Specialisty).

Nahrávka vznikla podle knihy Arnold Lobela Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc vydané nakladatelstvím Albatros v roce 1995. Copyright © Arnold Lobel, 1976. Z anglického originálu Frog and Toad All Year vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publisher Inc. v New Yorku roku 1976 přeložila Eva Musilová. Translation © Eva Musilová – heir, 1995. Čtou Jan Vondráček a Pavel Tesař. Režie Petr Gojda. Hudba Jan Vondráček. Zvuk Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Původní ilustrace © Arnold Lobel. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma