Zlodějská čest

Délka: 15 h 9 min
Interpret: Marek Cisovsky
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 854 MB

Audiokniha Zlodějská čest obsahuje politický thriller autora Jeffreyho Archera. Čte Marek Cisovský.

Jaro 1994, Washington, D.C. Zatímco Clintonova administrativa zápolí s domácí politikou, o šest tisíc mil dál v Bagdádu se rodí zlověstný plán. Sto miliónů amerických dolarů má posloužit jako návnada a prostředek ke spletení smrtící sítě korupce, podvrhu a teroru, s jejíž pomocí chce Saddám Hussajn zasadit USA konečný pomstychtivý úder.

Irácký diktátor plánuje ukrást drahocenný historický dokument a zničit jej před zraky světových médií na Den americké nezávislosti 4. července 1994. Saddámovu téměř bezchybnému plánu se postaví do cesty dva lidé: agent CIA Scott Bradley a agentka Mossadu Hana Kopecová. Zatímco Bradley jako stoupající hvězda CIA se snaží ze všech sil dokázat svoje vlastenectví, krásná Hana Kopecová už ztratila v životě tolik, že se nebojí ničeho a nevěří nikomu. Jejich společná odhodlaná snaha odvrátit den, který by se zapsal do americké historie jako ten nejvíce pokořující okamžik, zavede agenty na čtyři kontinenty a vyvrcholí v dramatu s trojitým zvratem.

Román Zlodějská čest svou důmyslnou zápletkou i úžasným tempem nezapře autorovo vypravěčské mistrovství.

JEFFREY ARCHER
Britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih.

Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích.

Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

Některé stopy mohou být ve snížené kvalitě.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma