Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jedlová samota

Jedlová samota

Andrea Maria Schenkelová

Délka: 2 h 27 min
Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 138 MB

Jedlová samota získala cenu pro NEJLEPŠÍ AUDIOKNIŽNÍ DRAMATIZACI ZA ROK 2018, udělovanou Asociací vydavatelů audioknih, a zároveň zvítězila v Ceně posluchačů.

Kdo vraždil? Byl to vůbec člověk, nebo symbolický černý jezdec, o němž se v kraji tradují ústně vyprávěné historky... Strhující drama nemilosrdného vyvraždění statkářské rodiny s prvky psychologické studie.

Námětem knihy Jedlová samota je skutečná událost, která se stala v Bavorsku po světové válce. Pachatel nebyl nikdy usvědčen. Podrobnosti rozkrývají obyvatelé horské vesnice při výsleších na policii. Hlavním vypravěčem je neznámý pozorovatel (jakési Boží oko nebo alter ego vraha).
Autorka Jedlové samoty Andrea Maria Schenkelová si do svého literárního příběhu vraha dosadila. Zvolila jednoho z hlavních podezřelých při vyšetřování skutečné události. Přiklonila se tedy k jedné z nejpravděpodobnějších verzí.

Jedlová samota byla ověnčena několika literárními cenami, například cenou Deutscher Krimi Preis nebo švédskou cenou Martin Beck Award. V Německu se prodal více než jeden milion knižních výtisků, vznikla úspěšná audiokniha a byl natočen film. Kniha byla vydána také v mnoha dalších zemích světa.

Andrea Maria Schenkelová: Jedlová samota (v originále „Tannöd“). 1. vydání vydalo nakladatelství Nautilus v Hamburku. Copyright © 2015 by Hoffmann und Campe Verlag, Hamburg. Překlad © Zuzana Sell Jarešová, 2009. Námět: Lukáš Křišťan. Scénář: Pavla Nohýnková. Hudba: Daniel Tůma, Ondřej Timpl. Záznam zvuku, střih, mixáž a digitální mastering: Dominik Budil, 2017. Režie: Jindřiška Nováková. Natočeno ve zvukovém studiu DAMU v Praze. Vydalo (P) © AudioStory, s.r.o., v roce 2018.

Jedlová samota - audiokniha obsahuje dramatizovanou četbu kriminálního thrilleru podle skutečné události. Napsala Andrea Maria Schenkelová. Čtou Jiří Dvořák, Lukáš Hlavica, Andrea Elsnerová ad.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma