Obálka audioknihy Denis Diderot: Jeptiška

Interpret: Barbora Goldmannová
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Sotva 23letá Zuzana Simoninová prosí v dopisech, určených markýzi de Croismare, o pomoc ve svízelné životní situaci. Doufá, že ji tento ctnostný šlechtic vyslyší a konečně se jí podaří zmírnit rány krutého osudu. S upřímnou snahou mu popisuje události svého života za zdmi klášterů, které během svého života vystřídala, a prostou touhu po bytí mimo řeholi.Autenticky pojatý příběh jeptišky, působí místy naivně i dojemně, což je mistrný záměr autora. Diderot je v textu přítomen, neboť mnohé zápletky a nástrahy osudu, které jeho hrdinka překonává, jsou tak bizarní, že je možné za nimi odkrýt autorův ironický tón.Klasické dílo světové literatury, které vyšlo až posmrtně v roce 1796, je v rozhlasové četbě na pokračování doplněno i o dodatek Denise Diderota, ve kterém vysvětluje důvody, jež ho vedly k sepsání tohoto tehdy skandálního díla.

Audiokniha Jeptiška - román odehrávající se během 18. století ve Francii, kde je mladá dívka poslána do kláštera. Autor Denis Diderot. Čte Barbora Goldmannová a Jan Grygar.