Obálka audioknihy Staré pověsti české

Interpret: Jiří Sedláček
Vydavatel: QQ studio Ostrava
Vydáno: 2023

Staré pověsti české by měl znát každý kluk i každá holčička. Bohumír Žárský převyprávěl klasické dílo Aloise Jiráska s lehkostí a vtipem tak, aby se dětem přiblížil svět českých bájí a hrdinských příběhů. Najdete tu všechny pověsti, jak je sepsal už Jirásek (s výjimkou několika proroctví ze závěru), ale podané jazykem, kterému děti rozumí. Snadno se tak dětem otevírá cesta k naší historii. Každá pověst je tím pádem krátkým, strhujícím dobrodružstvím, které pobaví i poučí nejen děti, ale i jejich rodiče. Příběhy vypráví Jiří Sedláček.

Bohuslav Žárský - spisovatel, scénárista, publicista a ostravský rodák se v současnosti věnuje autorské práci v nakladatelství Librex, kde spolupracuje na tvorbě řady titulů pro děti. V minulosti se po studiu systémového inženýrství na VŠB věnoval tvorbě publicistických filmů, dokumentů a vzdělávacích cyklů. Kromě televizní tvorby se věnoval také tvorbě psané. Přispíval do novin, časopisů a rozhlasu. Kromě práce v několika rádiích, se věnoval také spisovatelské činnosti, nebo přípravě pohádkového muzikálu na ledě “Mrazík”.

Jiří Sedláček - ostravský herec a dabér se věnuje divadelnímu, ale i televiznímu angažmá. Spolupracoval na dabování počítačových her, prezentaci poezie, účinkování na literárních večerech. Vystudoval JAMU v Brně. V současnosti působí v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě, v Divadle loutek v Ostravě, v Těšínském divadle a pravidelně se zúčastňuje Letních Shakespearovských slavností. Svůj hlas propůjčil například pořadu Pod pokličkou, Pytlíkov, Zahrada je hra nebo dětskému pořadu Draci v hrnci.

STARÉ POVĚSTI ČESKÉ S HUMOREM A TAK, ABY BAVILY I DĚTI