Obálka audioknihy Pyšná princezna

Interpret: Sabina Laurinová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Slavná filmová pohádka o Pyšné princezně patří k nejoblíbenějším filmům dětských diváků již po mnoho generací. Na našem titulu ožívá ve zvukové podobě, s použitím původních dějových frekvencí z filmu. Jde o soundtrack, kombinovaný s novými dotáčkami, vysvětlujícími děj tam, kde jde ve filmu pouze o obrazové sdělení. Průvodkyní příběhem o síle lásky, která překonala pýchu, je Sabina Laurinová.Ta také nově namluvila princeznu Krasomilu. Marek Vašut je novým interpretem krále Miroslava. Ostatní postavy, jako je starý král a zlí rádcové, jsou převzaty z původního zvukového záznamu, stejně tak jako veškerá filmová hudba. Nově je v této zvukové verzi filmové pohádky nazpívaná písnička Rozvíjej se poupátko Sabinou Laurinovou a Markem Vašutem.

Obsah:
1. Tak protivná dokáže být princezna Krasomila
2. Ať žije náš dobrý král
3. Princezna, král a jejich rádcové
4. Krasomila potkává zahradníka
5. Rozvíjej se, poupátko
6. Krasomila s Miroslavem na útěku
7. Vítej, slunce, v ranním lese
8. Už je to uděláno, už je to hotovo
9. Král mění svá rozhodnutí
10. Skončila se panská pýcha

Pyšná princezna - audiokniha obsahuje zvukovou podobu slavné pohádky Bořivoje Zemana, která je doplněná pasážemi s interprety Sabinou Laurinovou a Markem Vašutem.