Obálka audioknihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka

Drž mě pevně, miluj mě zlehka

Robert Fulghum

Interpret: Miroslav Hanuš
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018

Audiokniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Příběhy z tančírny Century - je románem, v němž se lidské příběhy točí kolem tanečního parketu. Autor Robert Fulghum na základě vlastních zážitků s taneční školou a tangem zkoumá ve svých povídkách reakce člověka na hudbu. Vypráví Miroslav Hanuš a Helena Dvořáková.

Je to jednoduché – chodí sem totiž lidi. A to znamená, že se může stát cokoliv

Argentinské tango, to jsou krásné ženy, vysoké podpatky, milongueros, vášeň a slunce … ale také lidé s všedními starostmi, poutníci žíznící po lásce a objetí, které pohání lidská potřeba pohybovat se společně do rytmu hudby. V seattleské tančírně Century se setkávají lidé nejrůznějšího věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání a osudů. To, co je důležité venku, na tom tady nezáleží. Jde tu totiž o jediné - o tanec, který se může stát cestou k proměně. Tango je novým pohledem na svět, otevřením zapomenutých dveří v pokoji života...Zkuste vzít za kliku, je dost možné, že ani ty vaše ještě nebudou zamčené! Vždyť tanec neznamená nic jiného než objímat se a kráčet při hudbě.

Robert Fulghum
Robert Fulghum je mužem mnoha tváří. Získal několik vysokoškolských diplomů, ale přesto tvrdí, že nejlepší je škola života. Během svého života vystřídal různá povolání, jejichž odraz můžeme najít v jeho dílech. Kovboj na statku v Texasu, barman, pracovník v IBM, pastor, spisovatel, učitel, profesionální hráč na kytaru ve skupině The Rock Bottom Remainders, v níž hrají i další spisovatelé Dave Barry, Stephen King a Amy Tan. Jeho tvorba má většinou povídkový a fejetonový charakter. Proslavil se knihou Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, která byla vydána v roce 1988 (český překlad vyšel poprvé v roce 1991) a které se celosvětově prodalo na 20 milionů výtisků. Mezi jeho další knihy patří Možná, možná ne, Od začátku do konce, románová pentalogie Třetí přání, Poprask v sýrové uličce, Opravář osudů a další. V Tympanu vyšly v audioknižní podobě jeho povídkové sbírky Ach jo a Už hořela, když jsem si do ní lehal.

Miroslav Hanuš
Nejprve se stal jevištním mistrem v Divadle na Vinohradech a poté zamířil na pražskou DAMU. Po absolutoriu přešel do kladenského divadla, pak do pražského Divadla Labyrint a odtud do nově vzniklého Divadla v Dlouhé. Sám se považuje za herce lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály. Věnuje se také divadelní režii především hudebních komedií, k nimž má blízko i jako herec. Je též autorem řady písňových textů, básní a veršovánek.

Helena Dvořáková (1979)
Po absolvování Akademického gymnázia absolvovala JAMU a ještě před koncem studia získala angažmá v Městském divadle Brno. Zde zůstala pět sezon a získala zde cenu pro nejpopulárnější herečku. Spolupráce s režisérkou Hanou Burešovou ji posléze vedla k přijetí angažmá v Divadle v Dlouhé, kde ztvárnila celou řadu výrazných ženských rolí. Je dvojitou držitelkou ceny Alfréda Radoka a ceny Thálie.

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Fulghuma Drž mě pevně, miluj mě zlehka vydané nakladatelstvím Argo v roce 2011. Copyright © 2011 by Robert Fulghum. Z anglického originálu Hold Me Fast, Love Me Slow – Tales from the Century Ballroom přeložili Lenka Fárová a Jiří Hrubý. Translation © Lenka Fárová a Jiří Hrubý, 2011. Vypráví Miroslav Hanuš a Helena Dvořáková. Hudba Kryštof Marek. Režie Zuzana Pitterová. Zvuk a mastering Jan Bláha. Natočeno ve studiu Wariete. Přebal s použitím ilustrace Willow Baderové a grafickou úpravu navrhl Libor Batrla. Grafická úprava obalu pro CD Emil Křižka. Foto autora Richard Klíčník. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v listopadu 2018.