Obálka audioknihy LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě

LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě

Jens Andersen

Interpret: Petr Štěpán
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2023

STOLETÝ PŘÍBĚH NEJSLAVNĚJŠÍ STAVEBNICE NA SVĚTĚ

Když se roku 1916 v dánském Billundu usídlil truhlář a tesař Ole Kirk Christiansen, začaly se kromě nové kapitoly v jeho skromném životě psát i dějiny možná nejikoničtější hračky na světě. Mladý řemeslník poměrně záhy zjistil, že víc než tesařinou a zhotovováním nábytku si vydělá výrobou dřevěných autíček, káč a stavebnic. Netrvalo dlouho a malý rodinný podnik a jeho hračky prodávané pod značkou LEGO si podmanily srdce dětí i dospělých po celém Dánsku. A ve chvíli, kdy Christiansenovi vyměnili dřevo za plast, se stavebnice s logem jejich firmy dostaly do dětských pokojíčků po celém světě.

Jens Andersen jako první získal úplný přístup do rodinných a podnikových archivů firmy LEGO. Poprvé tedy vypráví příběh nejslavnější hračky v celé její šíři: jako rodinnou ságu, podnikatelský zázrak i kroniku nevyzpytatelného 20. století.

JENS ANDERSEN
Jens Andersen (nar. 1955) je dánský spisovatel a publicista. Na Univerzitě v Kodani absolvoval magisterské studium dánštiny a doktorandské studium v oboru severské filologie. Napsal řadu oceňovaných biografií, mimo jiné životopis Astrid Lindgrenové nebo Tove Ditlevsenové. LEGO. Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě uveřejnil roku 2021.

Audiokniha LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě. Autor Jens Andersen, překlad Markéta Kliková. Čtou Petr Štěpán a Luboš Ondráček, režie Ondřej Černý.