Obálka audioknihy Bretaňský příboj

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023
Série: Případy komisaře Dupina díl 2

DALŠÍ DETEKTIVNÍ PŘÍPAD Z LETNÍ BRETANĚ OKOŘENĚNÝ HUMOREM, VENKOVSKÝM KOLORITEM A MÍSTNÍMI KULINÁŘSKÝMI SPECIALITAMI

Na jednom z ostrovů Glénan, vzdáleném deset námořních mil od bretaňského pobřeží, jsou objevena tři mrtvá těla, zjevně vyplavena přílivem po silné bouřce. Když jsou nalezeny i zbytky plachetnice, jež v noci narazila na skalnaté útesy, vše ukazuje na nešťastnou náhodu a tragické neštěstí. Pitva ale v tělech dvou mrtvol prokáže přítomnost omamných látek – a tím je zřejmé, že šlo o dobře promyšlenou vraždu. Vyšetřování zavede komisaře Dupina hluboko do historie ostrovů a jejich svérázných obyvatel, odkud vytěží dramatickou jistotu.

Druhý případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa Deset námořních mil od Concarneau: Legendami opředené souostroví Glénan působí svými bílými písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou jako karibský ráj – dokud jednoho krásného květnového dne moře nevyplaví na břeh tři mrtvoly. To komisaři Dupinovi ještě chybělo: cesta ve vratkém člunu hned po ránu, nervy drásající prefekt, málo kávy a žádný záchytný bod. Kdo jsou ti tři mrtví na pláži? Stali se obětí prudké noční bouřky? Vše nasvědčuje tomu, že se utopili. Ale když vyjde najevo, že jedním z nich je protřelý podnikatel s politickými kontakty a druhým arogantní potápěč, který měl mnoho nepřátel, komisař Dupin nevětří nic dobrého. Byla zdánlivá nehoda na širém moři ve skutečnosti chladnokrevná vražda? Kdo je třetí mrtvý a co mají tito muži společného? Zatímco se blíží další bouřka, komisař Dupin poznává hledače pokladů, militantní mořské biology, půvabné potápěčky a děsivé postavy z bohaté pokladnice bretaňských pohádek. Vyšetřování ho zavede do labyrintu napjatých vztahů, situace se vyhrocuje – a pravda, která nakonec vyjde najevo, je složitá jako sám život.

JEAN-LUC BANNALEC
Jean-Luc BANNALEC se narodil v roce 1967 v Brestu. Jeho otec je Bretoněc, matka Němka z Porýní. Autor pracuje v Německu i Francii a s rodinou žije střídavě v obou zemích. Bretaňský příboj je jeho druhá kniha několikadílné kriminální série s komisařem Georgesem Dupinem alias Maigretem v hlavní roli. Úspěšná krimisérie byla přeložena do 15 jazyků a dočkala se i filmového zpracování. V roce 2016 byl autor vyznamenán čestným titulem Mécéne de Bretagne.

JAN TEPLÝ ML.
Narodil se v Praze, kde také vystudoval státní konzervatoř. První angažmá získal v Klicperově divadle v Hradci Králové. V roce 1998 odešel do Divadla pod Palmovkou, kde působí dodnes. Z rolí: Orfeus (J. Anouilh: Eurydika), Vlas (M. Gorkij: Letní hosté), Jaša (A. P. Čechov: Višňový sad), Rodolfo (A. Miller: Pohled z mostu), Kristián (E. Rostand: Cyrano z Bergeracu), Joe/Josephina (P. Stone, J. Styne, B. Merrill: Sugar – Někdo to rád horké), Hans Miklas (K. Mann, A. Mnouchkine: Mefisto), Amos Hart (F. Ebb, B. Fosse, J. Kander: Chicago), Beppo (C. Goldoni, Jago (W. Shakespeare: Othello) a mnoho dalších. Hostoval také v Divadle na Vinohradech, ve Švandově divadle a na scénách menších divadel. V rámci Letních shakespearovských slavností hrál mj. Laerta (Hamlet), Birona (Marná lásky snaha), Cassia (Othello) či Orlanda (Jak se vám líbí). Můžete jej znát z mnoha televizních inscenací, filmů a seriálů. Věnuje se také dabingu, rozhlasu a audioknihám.

Audiokniha Bretaňský příboj, autor Jean-Luc Bannalec, čte Jan Teplý ml.

Série Případy komisaře Dupina

Obálka audioknihy Bretaňské poměry