Obálka audioknihy Bretaňské poměry

Série: Případy komisaře Dupina

NEODOLATELNÝ KRIMINÁLNÍ ROMÁN Z LETNÍ BRETANĚ

Případy komisaře Dupina #1

V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin, Pařížan přeložený za trest na konec světa, se případu ujímá a v bretaňské letní idylce odhaluje nečekané propasti… Poutavý kriminální román okořeněný jemným humorem, a tak působivý, že čtenář dostane chuť sám se projít malebnými uličkami rybářské vesnice a dýchat slaný mořský vzduch, který sem vane od Atlantiku.

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. Jednoho horkého červencového rána dojde v pitoreskní rybářské vesnici Pont Aven k záhadné vraždě. Pierre-Louis Pennec, stařičký majitel legendárního hotelu Central, v němž bydlela řada slavných umělců včetně Gauguina, byl zavražděn několika bodnými ranami. Kdo měl spadeno na 91letého starce a proč? Jaké události bezprostředně předcházely tomuto zdánlivě absurdnímu zločinu? Když je brzy nato objevena na mořském břehu další mrtvola, Georges Dupin začíná tušit, že tu bude mít co do činění s případem větších rozměrů. Zatímco tlak veřejnosti vzrůstá a umínění vesničané zarytě mlčí, komisař Dupin si razí cestu houštinou bretaňských poměrů a dostává se na stopu podivuhodného tajemství…

JEAN-LUC BANNALEC
Jean-Luc BANNALEC se narodil v roce 1967 v Brestu. Jeho otec je Bretaněc, matka Němka z Porýní. Autor pracuje v Německu i Francii a s rodinou žije střídavě v obou zemích. Bretaňské poměry je jeho první kniha několikadílné kriminální série s komisařem Georgesem Dupinem alias Maigretem v hlavní roli. Úspěšná krimi série, která se dočkala filmového zpracování.

JAN TEPLÝ ML.
Narodil se v Praze, kde také vystudoval státní konzervatoř. První angažmá získal v Klicperově divadle v Hradci Králové. V roce 1998 odešel do Divadla pod Palmovkou, kde působí dodnes. Z rolí: Orfeus (J. Anouilh: Eurydika), Vlas (M. Gorkij: Letní hosté), Jaša (A. P. Čechov: Višňový sad), Rodolfo (A. Miller: Pohled z mostu), Kristián (E. Rostand: Cyrano z Bergeracu), Joe/Josephina (P. Stone, J. Styne, B. Merrill: Sugar – Někdo to rád horké), Hans Miklas (K. Mann, A. Mnouchkine: Mefisto), Amos Hart (F. Ebb, B. Fosse, J. Kander: Chicago), Beppo (C. Goldoni, Jago (W. Shakespeare: Othello) a mnoho dalších. Hostoval také v Divadle na Vinohradech, ve Švandově divadle a na scénách menších divadel. V rámci Letních shakespearovských slavností hrál mj. Laerta (Hamlet), Birona (Marná lásky snaha), Cassia (Othello) či Orlanda (Jak se vám líbí). Můžete jej znát z mnoha televizních inscenací, filmů a seriálů. Věnuje se také dabingu, rozhlasu a audioknihám.
Za role v inscenacích Divadla pod Palmovkou byl již třikrát nominovaný na Cenu Thálie za mužský herecký výkon. První nominace byla v roce 2008 za roli Mánka (G. Preissová: Gazdina roba), poté za Jaga (W. Shakespeare: Othello) v roce 2014. A třetí nominaci získal o dva roky později za roli Maximiliána Aueho (J. Littlell, D. Majling: Laskavé bohyně).

Jean-Luc Bannalec: Bretaňské poměry | Čte Jan Teplý ml. | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk a střih, mix a mastering David Pravda | Hudba Mario Buzzi | Natočeno ve studiu MIXING.TODAY| Grafiku podle knižní obálky adaptovala Jana Rybová | Produkce David Pravda | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v září 2022

Nahrávka vznikla podle knihy
Jean-Luc Bannalec: BRETONISCHE VERHÄLTNISSE Ein Fall für Kommissar Dupin Copyright © 2012, 2019 by Verlag Kiepenheuer & Witsch GmbH & Co. KG, Germany | Překlad © Jiří Vodvárko 2014, 2021 | Obálku navrhl Emil Křižka | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. – Kalibr v roce 2021

Audiokniha Bretaňské poměry, autor Jean-Luc Bannalec, čte Jan Teplý ml.

Série Případy komisaře Dupina

Obálka audioknihy Bretaňské poměry