Obálka audioknihy Devět dní

Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Kniha Zlín
Vydáno: 2019

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý.

Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Audiokniha Devět dní je akční dystopická jízda, kterou napsala Zuzana Strachotová a která směle konkuruje zahraniční tvorbě. Čte mistr slova Pavel Soukup.