Tři tatínci a maminka

Délka: 1 h 40 min
Interpret: Libuše Šafránková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 94 MB

Tři tatínci a maminka - tři pohádky tří autorů, Martina Reinera, Michala Viewegha a Pavla Šruta, o malých i velkých dětech. Audioknihu čte Libuše Šafránková.

Půvabná kniha o tom, jak byla maminka malou holčičkou Janičkou, která posléze vyrostla a narodily se jí dvě děti Josífek a Maruška. Ti zažívají něco podobného, co jejich maminka, když byla dítětem. Mají totiž všichni tři stejného strýčka Antonína, moravského samorosta, dobrodruha, blázna a podivína, který je stále velkým děckem, hipíkem, Vinnetouem i Manitouem. S ním zažívala malá Janička i posléze Josífek s Maruškou spoustu legrace, tajemná dobrodružství a napínavé hledání pokladů.
Příběh malé a velké maminky i jejích dětí napsali postupně tři autoři. Vydavatel Martin Reiner, jeho kmenový autor Michal Viewegh a přítel obou, básník Pavel Šrut. Vyprávění je určené dětem, ale nenudí ani jejich rodiče. Autoři totiž trochu ironizují sami sebe navzájem. V podtextu řady příběhů je jemný přátelský štulec druhovi ve psaní. Ideální interpretkou těchto dětských dobrodružství je Libuše Šafránková.
Svým něžným hlasem a s nebývalou schopností přetlumočení textu je schopná vytvořit postavy dětí, maminky, tatínka i strýčka. Antonínův moravský přízvuk zvolila Libuška, rodačka ze Šlapanic u Brna, spontánně, s velkou chutí a smyslem pro humor.

Obsah:
1. Hurá, prázdniny!
2. Strýc Antonín
3. Hlas přírody
4. Přehlídka
5. Dárek
6. Tatínek
7. Radostná novina
8. Panovačné bříško
9. Co se mamince narodilo
10. Maminka je unavená
11. Vocásková a Vonásková
12. Moravská jóga
13. Tatínkův návrh, ať maminka zase navrhuje
14. Bojácná Rikša
15. Host a želva třetí den smrdí
16. Velmi zvláštní věc
17. Nebezpečný nález
18. První školní prázdniny
19. Antonio a Sára
20. Zoufalá panna Kordelie
21. Tajemství prvního klíče
22. Tajemství druhého klíče
23. Tajemství třetího klíče

Knižní předloha k této audioknize k zakoupení na www.KNIHCENTRUM.cz

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma