Nestvůra z Essexu

Délka: 13 h 1 min
Interpret: Kateřina Mendlová Horáčková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 734 MB

Audiokniha Nestvůra z Essexu - strhující, cenami ověnčený román o lásce ke svobodě a poznání,
o protikladech, které se přitahují, a o střetu lidských vášní a ideálů. Napsala Sarah Perryová, čte Kateřina Mendlová Horáčková.

Londýn 1893. Když mladá Cora Seaborneová ovdoví, je to pro ni spíše úleva než rána. Život ve městě a nešťastné manželství ji ubíjely (někdy až příliš doslovně), a tak pro ni pobyt na venkově v Essexu představuje naději na světlejší zítřky. Vesnici Aldwinter si Cora hned zamiluje, najde přátele v rodině místního pastora Williama a nadšeně se pouští do archeologických výzkumu. Místní stojaté vody ale rozčeří zprávy o návratu vodní nestvůry ze starých legend, která má být příčinou zmizení několika vesničanů. Zatímco Cora doufá, že essexská příšera je novým živočišným druhem, jehož objevením přispěje vědě, pastor William naopak vidí v podobných zvěstech pozůstatky středověkého tmářství, proti němuž je třeba bojovat.

SARRAH PERRYOVÁ
Sarah Perryová se narodila v Essexu v konzervativní baptistické rodině a vyrůstala obklopena klasickou literaturou a hudbou. Vystudovala angličtinu a tvůrčí psaní se zaměřením na literaturu období gotiky na Royal Holloway, University of London. Její první román After Me Comes the Flood, vydaný roku 2014 získal ocenění East Anglian Book of the Year Award 2014, byl uveřejněn v seznamu 2014 Guardian First Book Award. V lednu až únoru 2016 autorka pobývala v Praze v rámci programu UNESCO City of Literature Writer-in-Residence.

KATEŘINA MENDLOVÁ HORÁČKOVÁ
Rodačka z Prostějova, absolventka hudebně dramatického oboru brněnské konzervatoře, po 13 let členka souboru brněnského divadla Radost. Po narození syna je na volné noze a zatím ani jednou nezalitovala. Věnuje se práci pro rozhlas a moderování, hostovala v Moravském divadle Olomouc, objevila se v televizním seriálu Četnické humoresky i v několika televizních pohádkách, hraje v úspěšném Pohádkovém divadle Sandry Riedlové a věnuje se dabingu.

Nahrávka vznikla podle knihy Sarah Perryové Nestvůra z Essexu vydané nakladatelstvím Argo v Praze v roce 2018. Text Copyright © 2016 Sarah Perry. Z anglického originálu The Essex Serpent, vydaného nakladatelstvím Harper Colins Publishers ve Velké Británii v roce 2016 přeložila Michaela Konárková. Translation © Michaela Konárková, 2018. Režie Ondřej Jirásek. Hudba Kryštof Marek. Zvuk, střih a mastering Matěj Korytář. Produkce nahrávky Vladimíra Jirásková. Natočeno v Recording Studiu Škroupova Brno. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2018.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma