Obálka audioknihy Poslouchej, jak šeptám

Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2022
Série: Palma Diptych díl 2

Kam až je zoufalý otec ochoten zajít v pátrání po ztracené dceři? Pokračování románu Dívej se, jak padám.

Tim Blanck se vrátil do Stockholmu za manželkou Rebekou a jejich novorozenou dcerkou a snaží se vyrovnat se životem bez starší dcery Emme. Brzy ovšem zjistí, že při pátrání na Mallorce možná došel k mylnému závěru — Emme zřejmě není mrtvá.

Tim si nedokáže dál ve Stockholmu hrát na šťastnou rodinku. Slib, že po Emme nikdy nepřestane pátrat, ho donutí odletět zpět na Mallorku. Emminu případu se dostane nové pozornosti a Tim se odhodlaně pouští do dalšího pátrání. Jeho svědomí ale podstupuje zkoušku. Naskytne se mu možnost získat nové důležité informace výměnou za špinavou práci pro nechvalně proslulého mafiánského kmotra, tím se ovšem sám stane cílem zločineckého gangu. Jeho život je v ohrožení, ale zároveň se Tim pomalu dozvídá, co se s Emme doopravdy stalo. Je možné, že se nakonec dopátrá pravdy a najde dceru živou?

MONS KALLENTOFT
Mons Kallentoft (nar. 1968) je původní profesí novinář. Proslavil se sérií knih o kriminální inspektorce Malin Forsové, jež byla přeložena do šestadvaceti jazyků a čítá už třináct dílů. V češtině vyšla také kniha Food Junkie — Posedlý jídlem (2013, česky 2014) a krimi série čerpající z řecké mytologie, kterou autor píše společně s novinářem Markusem Luttemanem. Román Poslouchej, jak šeptám (2020) završuje diptych z Mallorky, jehož první díl Dívej se, jak padám vyšel v roce 2019 (česky 2021).

MARTIN PREISS
Pochází z herecké rodiny a již během studia na pražském DAMU hrál v činohře Národního divadla. Představil se ve hrách Radúz a Mahulena, Antonius a Kleopatra, Hamlet, Cyrano z Bergeracu nebo Večer tříkrálový. Objevil se také na televizní obrazovce hlavně díky moderování pořadu: Chcete být milionářem, kde převzal moderátorské žezlo po Vladimíru Čechovi. Kromě toho všeho se také aktivně věnuje dabingu filmů, seriálů a načítání audioknih.

Audiokniha Poslouchej, jak šeptám obsahuje druhý díl krimi série Monse Kallentofta Palma Diptych. Překlad Hana Švolbová. Čte Martin Preiss, režie Miloš Vrána.

Série Palma Diptych

Obálka audioknihy Dívej se, jak padám
Dívej se, jak padám
Obálka audioknihy Poslouchej, jak šeptám