Dívej se, jak padám

Délka: 11 h 22 min
Interpret: Martin Preiss
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 641 MB

Audiokniha Dívej se, jak padám obsahuje první díl krimi série Monse Kallentofta Palma Diptych. Překlad Jitka Herčíková. Čte Martin Preiss, režie Miloš Vrána.

Palma Diptych #1

Nezvěstná dcera, zoufalý otec a odhalování špíny nablýskaném prázdninovém ráji. Mons Kallentoft přichází s příběhem, který vám nedá spát.

Stockholm, 2015: Emme, jediná dcera Tima a Rebeky Blanckových, odlétá na Mallorku na svoje první prázdniny bez rodičů. A už se nikdy nevrátí.

Palma, 2018: španělská policie není schopna (ani ochotna) případ Emmina zmizení řešit, a zdrcený otec se s tím odmítá smířit. Bývalého policistu už v rodném Švédsku nic nedrží, protože jeho manželství ztrátu milované dcery neuneslo. Přestěhuje se tedy na osudnou Mallorku a začne se živit jako soukromý detektiv. Když dostane za úkol prošetřit pravděpodobnou nevěru, je nečekaně zatažen do světa korupce, kuplířství, drog a mocenských her. Podobnost případu s dceřiným zmizením vybičuje Tima ke zběsilému pátrání. V temných uličkách jinak luxusního letoviska nasazuje vlastní život, aby nalezl pravdu a to jediné, co jeho životu dává smysl — Emme.

MONS KALLENTOFT
Je původní profesí novinář. Proslavil se sérií knih o kriminální inspektorce Malin Forsové, jež byla přeložena do šestadvaceti jazyků a čítá už třináct dílů. V češtině vyšla také jeho kniha Food Junkie — Posedlý jídlem (2013, česky 2014) a krimi série čerpající z řecké mytologie, kterou autor píše společně s novinářem Markusem Luttemanem.

MARTIN PREISS
Pochází z herecké rodiny a již během studia na pražském DAMU hrál v činohře Národního divadla. Představil se ve hrách Radúz a Mahulena, Antonius a Kleopatra, Hamlet, Cyrano z Bergeracu nebo Večer tříkrálový. Objevil se také na televizní obrazovce hlavně díky moderování pořadu: Chcete být milionářem, kde převzal moderátorské žezlo po Vladimíru Čechovi. Kromě toho všeho se také aktivně věnuje dabingu filmů, seriálů a načítání audioknih.

více

Série Palma Diptych

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma