Obálka audioknihy Sherlock Holmes - Řecký tlumočník

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2011
Série: Sherlock Holmes

Řecký tlumočník pan Melas je jednoho dne přizván jistým panem Latimerem k tlumočení zdánlivě obyčejného obchodního jednání. Namísto toho je však převezen do utajovaného domu a je vyzván k překládání ve velmi podezřelé věci. Latimer a jeho kumpán se snaží přimět neznámého člověka, který byl unesen a je Řek, k podepsání jistého lejstra. Melas je vyzván k tlumočení požadavků. Během tohoto tlumočení se mu podaří zjistit o uneseném muži několik důležitých informací i jeho jméno – Kratides. Když je řecký tlumočník Melas propuštěn, rozhodne se podivný příběh i přes pohrůžku smrti svěřit svému příteli Mycroftu Holmesovi. Ten k případu přizve svého bratra Sherlocka. Podaří se Holmesovi najít onen utajovaný dům? Zjistí kdo byla překvapená žena, která se při tlumočení objevila v místnosti? Jak dopadne řecký tlumočník, který i přes zákaz vyzradil celý únos?

Sherlock Holmes - Řecký tlumočník - další z příběhů Sherlocka Holmese, jehož stvořil král detektivky, Arthur Conan Doyle. Audioknihu čte Jiří Ornest.

Série Sherlock Holmes

Obálka audioknihy Slavné případy Sherlocka Holmese 6