Obálka audioknihy Neobyvatelná Země: Život po oteplení

Interpret: Ondřej Novák
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2020

Snad nejzrádnější stránkou klimatické krize je její nenápadnost a zdánlivá pomalost. Roční období se střídají, moře zůstává na svém místě, někdy prší méně, někdy více. To jen v médiích se míhá kaleidoskop apokalypsy: tající permafrost, hořící lesy, ubývající ledovce, města bez vody. Oteplování planety se z hlediska každodenního života zdá být nahodilým označením nespojitých katastrof.

Mezinárodní bestseller Neobyvatelná Země tento dojem nemilosrdně vyvrací. Novinář David Wallace-Wells přečetl stovky analýz a vyzpovídal desítky vědců, aby obyvatelům Země vystavil drsný účet: nejenže všechno souvisí se vším, ale krize se brzy projeví i v oné zatím nedotčené každodennosti. Wallace-Wellsův cestopis po blízké budoucnosti tak líčí pandemie, nedostatek potravin a politický kolaps — je to volání po změně, které už nelze ignorovat.

DAVID WALLACE-WELLS
David Wallace-Wells je americký novinář. V posledních letech se zaměřuje na environmentální témata a problematiku klimatické změny. Působí jako zástupce šéfredaktora v magazínu New York, dříve pracoval na stejné pozici v časopisu The Paris Review. Neobyvatelná Země (2019) je jeho knižní prvotina.

ONDŘEJ NOVÁK
Rodák z Hradce Králové sbíral divadelní zkušenosti od 6ti let v dramatickém kroužku, později v Divadélku Jesličky nebo Klicperově divadle, které úspěšně zúročil při přijímacích zkouškách na Divadelní fakultu JAMU. Po absolutoriu činoherního herectví se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde strávil více jak 13 sezón. Kalafuna, Figaro, Danceny nebo Ježibaba v Perníkové chaloupce, role, ve kterých se objevoval na jevišti krásného Mahenova divadla. Kromě divadla se věnoval i dabingu, natáčení reklamních rozhlasových i TV spotů a moderování odpolední show v rádiu Kisshády, kde byl i několik let programovým ředitelem nebo kreativním manažerem. Dnes je hercem a moderátorem na volné noze, hlasem pořadu Autosalon, namlouvá a vymýšlí reklamy do rádií, TV, na internet, zajímá se o marketing, copywriting a každý večer se snaží číst pohádky svým dětem.

Audiokniha Neobyvatelná Země: Život po oteplení – mezinárodní knižní bestseller, jehož autorem je novinář David Wallace-Wells. Čte Ondřej Novák.