Obálka audioknihy Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí

Danka Štoflová

Interpret: Tereza Dočkalová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024

MANITOUOVI I MATCE PŘÍRODĚ JE ÚPLNĚ JEDNO, JESTLI PŘEŽIJEME.

Upřímná i trochu fiktivní kniha úspěšné blogerky o životě Češky mezi indiány kmene Čerokí. Něžné a vtipné vyprávění o lidskosti, přátelství, rodině, lásce a přírodě.

Protože život má dokonalý smysl pro ironii, stala se česká holka, co se pokoušela v New Yorku prorazit jako malířka, manželkou Tammyho, přímého potomka čerokézských indiánů. Odjela s ním na úpatí Velkých kouřových hor v Severní Karolíně, území, které Čerokézům odjakživa patřilo. Sžívání odlišných kultur přineslo mnoho vtipných situací i pláče, nepochopení a dramatických scén. Ale také vášnivého udobřování, poznávání moudrosti nových příbuzných a obdivu k síle přírody. Autorka s pokorou vypráví příběhy indiánů, dobírá se pochopení jejich mystérií, obdivuje je za jejich vztah k dětem, nemocným i starým členům rodu. Dovede nás k slzám smíchu i hlubšímu zamyšlení nad způsobem našeho života.

DANKA ŠTOFLOVÁ
Blogerka, která vtipně a s nadhledem vypráví příběhy z indiánského života kmene Čerokí. Přízeň čtenářů ji vynesla mezi nejlepší blogery portálu iDNES. Díky nim získala prestižní ocenění pro blogery – Nováček roku 2021. Pochází ze severních Čech, miluje svou rodinu, les a zvířata, ráda se bojí a směje. O svých příbězích říká: „Snažila jsem se namíchat poměry fikce i skutečných životních zážitků svých, mých přátel, rodinných příslušníků a příběhů, které jsem vyslechla, tak, aby se člověk po jejich přečtení cítil citově zasažený, lepší, zušlechtěný. Aby měl pocit, že lidský život má stále smysl, že můžeme být přirození a čistší.“

TEREZA DOČKALOVÁ
Česká divadelní a filmová herečka, Vystudovala herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ještě během studií hostovala v Těšínském divadle a v ostravském Divadle loutek. Po studiích nastoupila do stálého angažmá v ostravské Komorní scéně Aréna. Od roku 2014 je členkou souboru pražského Divadla pod Palmovkou, kde si zahrála první významnou hlavní roli v představení Nora (Domeček pro panenky). Je držitelkou dvou Cen Thálie. Během svého působení v Komorní scéně Aréna obdržela Cenu Thálie 2011 pro mladé činoherce do 33 let. Za hlavní roli v inscenaci Nora (Domeček pro panenky) získala v roce 2017 druhou Cenu Thálie. Na filmovém plátně se objevila ve snímku Teroristka.

Nahrávka vznikla podle knihy Danky Štoflové Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Copyright © Dana Štoflová, 2023. Čte Tereza Dočkalová. Režie David Laňka. Zvuk Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Gabriela Ryšková, 2023. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2024.

Audiokniha Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí, autorka Danka Štoflová, čte Tereza Dočkalová.