Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Mirzova vize

Mirzova vize

Josef Pecinovský

Délka: 10 h 9 min
Interpret: Marek Němec
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 572 MB

Mirzova vize se vyplní 21. června 2034. Svět se náhle propadne do minulosti. Do dalekého pravěku. Lidé zhýčkaní moderními technologiemi jsou vrženi do světa tvorů, které doposud vídali jen v muzeu či na stránkách encyklopedií. Boj o přežití začíná.

Najde se mezi vyvrženci někdo, kdo dokáže tento tragický vývoj zvrátit? Co třeba dva nenadálí hrdinové – první z nich se dostal na samý závěr druhohor, druhý zůstal jakýmsi řízením osudu trčet v současnosti. Dali si za úkol obnovit v pravěku civilizaci a varovat svět 21. století před nastupující zkázou…

Jenže na druhohorní Zemi se nezadržitelně řítí její Nemesis – asteroid Chicxulub…

JOSEF PECINOVSKÝ
Josef Pecinovský (*5. 5. 1946 Varnsdorf) je mimořádně zkušený pedagog a známý autor science-fiction a westernů. V 80. letech jeden z nejpopulárnějších autorů české fantastiky, se v posledních několika letech opět vrací na literární kolbiště. Základ jeho tvorby tvoří pochmurné dystopické příběhy plné akce.

V české literární sci-fi a fantasy scéně je jedním z nejzkušenějších autorů, kterého zejména starší čtenáři znají jako autora řady humoristických i akčních povídek a románů. Většina jeho kratších prací vyšla ve sbírkách Abbey Road (1991) a Házím ti laso, kamaráde (1999). Jakožto romanopisec debutoval titulem Plástev jedu (1990).

Spisovatelské činnosti se věnuje pravidelně od roku 1973. Získal Cenu Karla Čapka (Mlok) v letech 1986 a 1987. Od roku publikuje 1984 v časopisech a ve fanzinech, od 1990 publikuje knižně. Řadu děl vydal pod pseudonymem, použil jich několik: Bernard Ant, Bruce Newman, Joe Townway, Mike Williamson.

MAREK NĚMEC
Po studiu na střední průmyslové škole stavební v Chebu absolvoval herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním spolku Kašpar, působil též v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Kromě herectví se věnuje divadelní režii (Divadlo Ungelt, Divadelní spolek Kašpar). V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Moderuje na ČT Déčko rodinný pořad TamTam a dětský pořad Studio kamarád.

Audiokniha Mirzova vize, autor Josef Pecinovský, čte Marek Němec, režie Ondřej Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma