Obálka audioknihy Nezvalův Zpěv domova

Interpret: Jaroslava Obermaierová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2018

Nezvalův Zpěv domova - audiokniha obsahuje verše z následujících sbírek Vítězslava Nezvala: Sbohem a šáteček, 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida, Historický obraz, Zpěv míru, Z domoviny, Křídla, Chrpy a města, dále úryvky pamětí Z mého života a z dramatu Manon Lescaut. Autor Vítězslav Nezval. Recitují Jaroslava Obermaierová, Dagmar Sedláčková, Miloš Nedbal a Jiří Klem.

Původní LP album 1 18 1938 "Nezvalův Zpěv domova" vydal Supraphon v roce 1976 - nyní titul vychází digitálně.

"Nezapomínejme, že básník a poezie nadlehčují i tu nejubožejší skutečnost, že bez nich, bez jejich objevitelského pohledu byla by skutečnost neskonale chudší. Rembrandt a všichni velcí umělci objevili krásu tam, kde ji před nimi nikdo nehledal.." Vítězslav Nezval