Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko

Délka: 4 h 47 min
Interpret: Zdeněk Mahdal
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 270 MB

SOCIOLOGICKÁ EXPEDICE DO NITRA VLASTNÍ ZEMĚ

Události posledních měsíců obrátily na hlavu mnohé z toho, co víme, pocit dezorientace však není namístě. Společenské otřesy nám totiž také nabízí nové pohledy na svět kolem nás. Kniha Neznámá společnost od sociologa Pavla Pospěcha tyto perspektivy otevírá a ukazuje, jak je můžeme využít pro pochopení současné české společnosti. Vychází ze sociologických průzkumů, historických studií i filozofie a nebojí se klást si zdánlivě banální otázky a hledat na ně odpovědi na nečekaných místech. Proč má tolik Čechů vlastní bazén? Proč všichni toužíme po tom, být sami sebou? Proč si ještě pořád vyprávíme vtipy o frontách na banány? A proč se nedokážeme dohodnout na základních faktech o pandemii COVID-19? V Neznámé společnosti se čtenář stane cizincem ve vlastní zemi. Skutečnosti, které doposud dávaly smysl a působily nesporně, se najednou začnou zdát podezřelé — a naopak, zdánlivé historické nahodilosti a anomálie náhle začínají dávat smysl.

PAVEL POSPĚCH
Pavel Pospěch (nar. 1980) je sociolog a publicista. Působí na Masarykově univerzitě a profesně se věnuje výzkumu měst, venkova a sociální teorii. V minulosti působil jako odborný asistent na Vídeňské univerzitě a jako hostující výzkumník na Yaleově univerzitě.

ZDENĚK MAHDAL
Známý dabér, moderátor a herec se narodil 10. června 1960 v Moravské Třebové. Vystudoval střední průmyslovou školu filmovou v Čmelicích, poté se věnoval studiu na JAMU v Brně. Dabingu se věnuje už několik let, svůj hlas propůjčil desítkám známých herců, jako jsou Nicolas Cage, Eric Roberts, Ben Stiller, Hugh Jackman, Quentin Tarantino, Dennis Quaid, Kevin Costner a další. Nadaboval také animovanou postavu tygra Diega v trilogii Doba ledová. Působil mj. jako moderátor pořadu PRIMA JÍZDA po boku herečky Dany Morávkové. Hrál v několika divadlech, např. v plzeňském Divadle J. K. Tyla, J. Wolkera, v ABC nebo v Branickém divadle.

Audiokniha Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko. Autor Pavel Pospěch, čte Zdeněk Mahdal. Režie Helena Rytířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma