Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Putinova válka

Putinova válka

David Borek

Délka: 11 h 20 min
Interpret: David Borek
Vydavatel: Tympanum, Česká televize
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 639 MB

UKRAJINSKÁ KRONIKA OČIMA ZPRAVODAJŮ ČESKÉ TELEVIZE

Reportáže a osobní postřehy zpravodajů České televize, kteří s velkým osobním nasazením informovali o dění na Ukrajině od prvního dne ruského útoku.

Kniha reportáží a osobních postřehů zpravodajů České televize, kteří neúnavně, s velkým osobním nasazením i odvahou informovali o dění na Ukrajině od prvního dne ruského útoku. Noční obloha ozářená výbuchy bomb nebyla dráždivou kulisou televizní reportáže, ale otřesným dokladem napadené zemi. Rozhovory s odhodlanými mladými ženami, které se vydaly na frontu se zbraní v ruce, záběry vojáků, jak přenášejí bezmocné staré lidi přes zničený most, cesty do zničených, vystřílených a vybombardovaných měst a vesnic, o tom všem přinášeli zpravodajové České televize svědectví. Co na Ukrajině zažívali, popsali v knize Putinova válka, která nabízí autentický obraz všech důležitých fází ruské agrese zahájené 22. února 2022. Od stísněného očekávání vpádu přes masivní invazi a její nelidské dopady na civilní obyvatelstvo po ukrajinské protiofenzivy a osvobozování okupovaných území.

● David Borek (1977) je český televizní reportér a moderátor. Roku 2018 se stal stálým zpravodajem České televize v Izraeli a na Blízkém východě.
● Václav Černohorský (1981) je český novinář a reportér, v letech 2016 až 2018 zahraniční zpravodaj České televize v Německu a od ledna 2019 v Turecku.
● Martin Jonáš (1979) je český novinář a reportér, v letech 2012 až 2015 zahraniční zpravodaj České televize v Německu, od roku 2016 redaktor portálu Seznam Zprávy.
● Michal Kubal (1976), reportér a moderátor, vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství České televize. Působil jako stálý zpravodaj České televize ve Spojených státech amerických.
● David Miřejovský (1981), novinář a reportér. V zahraniční redakci České televize působí od roku 2002. Deset let byl stálým zahraničním zpravodajem ČT na Slovensku, v Rusku a ve Spojených státech amerických.
● Andreas Papadopulos (1994) je český novinář, reportér a zahraniční zpravodaj České televize v Polsku.
● Pavel Polák (1981) je český novinář a reportér, v letech 2014 až 2019 zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Německu a od července 2022 zahraniční zpravodaj České televize v Německu.
● Karel Rožánek (1972) je český novinář a reportér, dlouholetý pracovník domácí redakce České televize, od července 2021 zahraniční zpravodaj České televize v Rusku.
● Jakub Szántó (1977) je český novinář a televizní reportér, od roku 2013 zahraniční zpravodaj České televize na Blízkém východě. V roce 2005 získal doktorát v oboru Moderní dějiny na FSV UK.
● Jan Šilhan je český novinář a reportér, pracuje v zahraniční redakic České televize. V roce 2022 byl vyslán jako zahraniční zpravodaj ČT na Ukrajinu. Od července 2022 se stal zahraničním zpravodajem ČT na Slovensku.

Nahrávka vznikla podle knihy Putinova válka autorů: David Borek, Václav Černohorský, Martin Jonáš, Michal Kubal, David Miřejovský, Andreas Papadopulos, Pavel Polák, Karel Rožánek, Jakub Szántó, Jan Šilhan. Knihu vydalo nakladatelství Argo a Česká televize v roce 2023. Copyright © David Borek, Václav Černohorský, Martin Jonáš, Michal Kubal, David Miřejovský, Andreas Papadopulos, Pavel Polák, Karel Rožánek, Jakub Szántó, Jan Šilhan, 2023. Čtou Dana Drábová, Zdeněk Šámal, David Borek, Václav Černohorský, Martin Jonáš, Michal Kubal, David Miřejovský, Andreas Papadopulos, Pavel Polák, Karel Rožánek, Jakub Szántó, Jan Šilhan. Zvuk Vladimír Srb. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photograph © Pavel Němeček, 2023. Úprava obálky Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s Českou televizí, 2023.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma