Obálka audioknihy Putování námořníka na koni

Putování námořníka na koni

Milan Švihálek

Interpret: Milan Švihálek
Vydavatel: Milan Švihálek
Vydáno: 2021

Je známo, že na sklonku života přiznal nejčtenější světový spisovatel dobrodružných románů Jack London, že jeho velkým snem bylo napsání vlastní autobiografie. Nikdo se mu to ale nepodařilo, přestože k literárnímu životopisu shromáždil spoustu poznámek a dokumentů a dokonce měl vymyšlený jeho název: Námořník na koni.Teprve dvaadvacet let po Londonově smrti vydal skvělý americký novinář a laureát Pulitzerovy ceny Irwing Stone knížku stejného názvu. Je to dodnes nejinformovanější, nejvíce strhující a nejčtenější Londonova biografie. Roku 1963 ji do češtiny přeložila Jarmila Fastrová a vydala v nakladatelství Mladá fronta se poutavým doslovem Jiřího Žantovského.

Publicista Milan Švihálek se pokusil splnit dávný Londonův sen. Volně přepracoval první čtvrtinu Stoneova románu do fiktivního životopisu vyprávěného v první osobě. Audiokniha nazvaná Putování námořníka na koni popisuje nejdůležitější události raného období Londonova života a ukazuje úžasný zápal a osobní nasazení, s nimiž tento sociální a literární „vyděděnec“ směřoval k důstojnému spisovatelskému povolání. Uslyšíte hlas upřímného člověka, který si vás přitáhne „za klopu kabátu“, vypráví, svěřuje se, obžalovává, klopýtá, hledá – a odmítá být poražen (Jiří Žantovský).

Kompletní audiokniha byla načtena a zaznamenána v říjnu roku 2021 v Šenově u Ostravy volně podle slavného románu Irwinga Stonea.
Úprava textu a interpretace: © Milan Švihálek
Zvuková spolupráce: © Vojtěch Dluhy
Hudební motivy: © Seven Oceans Video, Richard Konkolski (hudební banka)

OBSAH:
1. kapitola - Rodiče
2. kapitola - Dětství
3. kapitola - Tulákem
4. kapitola - Studentem
5. kapitola -Zlatokopem

Audiokniha Putování námořníka na koni obsahuje fiktivní dobrodružný životopis Jacka Londona. Čte autor Milan Švihálek.