Putování námořníka na koni

Délka: 2 h 41 min
Interpret: Milan Švihálek
Vydavatel: Milan Švihálek
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 151 MB

Je známo, že na sklonku života přiznal nejčtenější světový spisovatel dobrodružných románů Jack London, že jeho velkým snem bylo napsání vlastní autobiografie. Nikdo se mu to ale nepodařilo, přestože k literárnímu životopisu shromáždil spoustu poznámek a dokumentů a dokonce měl vymyšlený jeho název: Námořník na koni.Teprve dvaadvacet let po Londonově smrti vydal skvělý americký novinář a laureát Pulitzerovy ceny Irwing Stone knížku stejného názvu. Je to dodnes nejinformovanější, nejvíce strhující a nejčtenější Londonova biografie. Roku 1963 ji do češtiny přeložila Jarmila Fastrová a vydala v nakladatelství Mladá fronta se poutavým doslovem Jiřího Žantovského.

Publicista Milan Švihálek se pokusil splnit dávný Londonův sen. Volně přepracoval první čtvrtinu Stoneova románu do fiktivního životopisu vyprávěného v první osobě. Audiokniha nazvaná Putování námořníka na koni popisuje nejdůležitější události raného období Londonova života a ukazuje úžasný zápal a osobní nasazení, s nimiž tento sociální a literární „vyděděnec“ směřoval k důstojnému spisovatelskému povolání. Uslyšíte hlas upřímného člověka, který si vás přitáhne „za klopu kabátu“, vypráví, svěřuje se, obžalovává, klopýtá, hledá – a odmítá být poražen (Jiří Žantovský).

Kompletní audiokniha byla načtena a zaznamenána v říjnu roku 2021 v Šenově u Ostravy volně podle slavného románu Irwinga Stonea.
Úprava textu a interpretace: © Milan Švihálek
Zvuková spolupráce: © Vojtěch Dluhy
Hudební motivy: © Seven Oceans Video, Richard Konkolski (hudební banka)

OBSAH:
1. kapitola - Rodiče
2. kapitola - Dětství
3. kapitola - Tulákem
4. kapitola - Studentem
5. kapitola -Zlatokopem

Audiokniha Putování námořníka na koni obsahuje fiktivní dobrodružný životopis Jacka Londona. Čte autor Milan Švihálek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma