Slavík

Délka: 20 h 1 min
Interpret: Renata Volfová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.13 GB

Slavík - audiokniha vypráví o těžkém údělu žen v okupované Francii. Autorka Kristin Hannahová. Čte Renata Volfová.

Francie 1939. V tiché vesničce jménem Carriveau se Vianne Mauriacová loučí se svým manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Vianne nevěří, že by skutečně mohlo dojít k válce, jenomže Němci vpadnou do Francie a země je rázem plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých.

Kristin Hannahová (1960)
Kristin Hannahová se narodila v Kalifornii, od svých osmi let žila ve státě Washington. Chvíli pracovala v reklamní agentuře, poté studovala práva. Když jí maminka předpověděla, že se stane spisovatelkou, nevěřila jí, ale začala si dělat poznámky ke svému prvnímu vyprávění. Během těhotenství se k poznámkám vrátila, napsala první knihu a zanedlouho se stala profesionální spisovatelkou. Její román Cesta svatojánských mušek (2008, česky 2010) se stal nečekaným bestsellerem. Její poslední kniha, historický román Slavík, vyšel v roce 2015 a dočkal se nejen pochvalných recenzí, ale i obrovského nadšení čtenářské obce.

Renata Volfová (1959)
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála mimo jiné ve filmech Prodloužený čas a Fešák Hubert, ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla více jak 90 audioknih. Tympanum v její interpretaci vydalo audioknihy Solaris, Šifra mistra Leonarda, A hory odpověděly, Láska, vztahy a přátelství, Hlas poznání, Čarodějka z Portobella, Vítěz je sám a Slavík.

Nahrávka vznikla podle knihy Kristin Hannahové Slavík vydané nakladatelstvím Argo v roce 2016. Copyright © 2015 by Kristin Hannah. Z anglického originálu The Nightingale vydaného nakladatelstvím St. Martin's Press v New Yorku v roce 2015 přeložila Klára Šumová. Translation © Klára Šumová, 2016. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2017. Čte Renata Volfová. Hudba Kryštof Marek. Remastering Tympanum, s. r. o. Design obalu Jiří Troskov. Foto autorky Charles Bush. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v září 2017.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma