Obálka audioknihy Svaté královny

Interpret: Martin Weis
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2020

Příběhy mimořádných žen, převážně urozených, ale i prostých, které se svými projevy blíženské lásky a svatostí zapsaly do dějin. O svatých královnách hovoří církevní historik profesor Martin Weis. Pozornost věnuje například císařovně Elii Pulcherii, svaté Uršule, královně Klotyldě nebo patronce francouzské metropole svaté Jenovéfě. Z českých světic zmiňuje Ludmilu, Anežku či její méně známou příbuznou Markétu.

MARTIN WEIS
prof. ThLic. PaeDr. Martin Weis, Th.D. (9. 4. 1962 České Budějovice) je vedoucím Katedry teologických věd Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a profesorem církevních dějin. Mezi jeho badatelskou činnost patří zejména církevní dějiny konce devatenáctého a dvacátého století se zaměřením na témata vztahů státu a katolické církve, dějiny perzekucí církví a jiných náboženských společenství v jihočeském regionu nacistickým a komunistickým režimem a dějiny spirituality. Je autorem velké řady monografií a studií a za svoji činnost získal několik ocenění.

OBSAH:
1. Fenomén mučednictví
2. Křesťané v konfliktu s římskou mocí
3. Mučednice ve světle historických pramenů a legend
4. Na úsvitu svobodných časů
5. Na přelomu starověku a středověku
6. Na počátku středověku
7. Na počátku středověku II
8. Na počátku českého středověku
9. Na přelomu raného a vrcholného středověku
10. Svaté královny vrcholného středověku
11. Jedna Markéta a dvě Jany
12. Královny lidských srdcí
13. Svaté královny Velké francouzské revoluce
14. Řeholnice modré krve
15. Labutí píseň svatých královen

Audiokniha Svaté královny obsahuje příběhy mimořádných žen, které se svými projevy svatosti zapsaly do dějin. Hovoří autor prof. Martin Weis.