Obálka audioknihy Bratrstvo – Kniha druhá – Nájezdníci

Interpret: Pavel Neškudla
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2019
Série: Bratrstvo (John Flanagan)

Bratrstvo #2

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů?

Hal a jeho bratrstvo Volavek dokázali nemožné. Tato skupina vyděděnců, o které nikdo nestál, porazila zdánlivě mnohem silnější soupeře a zvítězila v tradiční soutěži bratrstev mladých skandijských bojovníků. Oslava Volavek však vezme krátký konec, když jejich vinou dojde k loupeži andomalu, posvátného kamene Skandijců.

Volavkám zbývá jediné: vyplout za lupiči, pokusit se dostihnout jejich loď a získat drahocenný kámen zpět. To však znamená překonat bouřlivé moře, přežít krutou zimu a bojovat s nebezpečnými piráty, kteří jsou odhodláni bránit svou kořist za každou cenu. Dokonce ani drsný výcvik, který Hal se svými přáteli podstoupili coby bratrstvo, a pomoc jednoho z nejlepších bojovníků Skandie nemusejí stačit, aby se mohli vrátit domů s andomalem – nebo živí.

JOHN FLANAGAN
Australský spisovatel nejprve pracoval jako reklamní textař a později redaktor na volné noze. Věnoval se také psaní scénářů pro televizní komedie. Vlastní fantastický svět, do kterého vstupují čtenáři po celém světě, původně vytvořil pro svého syna, kterého chtěl zábavným způsobem přivést ke čtení. Dnes patří k nejproduktivnějším australským prozaikům a mezi jeho velmi úspěšné počiny patří především fantasy série Hraničářův učeň.

Audiokniha Bratrstvo – Kniha druhá – Nájezdníci je pokračováním fantasy série od autora Hraničářova učně. Autor John Flanagan. Čte Pavel Neškudla.

Série Bratrstvo (John Flanagan)

Obálka audioknihy Bratrstvo – Vyděděnci
Bratrstvo – Vyděděnci