Bratrstvo - Kniha druhá - Nájezdníci

Interpret: Pavel Neškudla
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2019

Audiokniha Bratrstvo - Kniha druhá - Nájezdníci je pokračováním fantasy série od autora Hraničářova učně. Autor John Flanagan. Čte Pavel Neškudla.

Bratrstvo #2

Hal a bratrstvo Volavek se vydávají pronásledovat Zavaka a jeho loď s drahocenným nákladem. Zastihne je však blížící se zima, a tak musejí vyhledat útočiště, aby přečkali mrazivé roční období. Během něj budou mít spoustu času vymyslet nějaký plán. Dokážou ale najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s Havranem a jeho posádkou zákeřných zabijáků a hrdlořezů?

Hal a jeho bratrstvo Volavek dokázali nemožné. Tato skupina vyděděnců, o které nikdo nestál, porazila zdánlivě mnohem silnější soupeře a zvítězila v tradiční soutěži bratrstev mladých skandijských bojovníků. Oslava Volavek však vezme krátký konec, když jejich vinou dojde k loupeži andomalu, posvátného kamene Skandijců.

Volavkám zbývá jediné: vyplout za lupiči, pokusit se dostihnout jejich loď a získat drahocenný kámen zpět. To však znamená překonat bouřlivé moře, přežít krutou zimu a bojovat s nebezpečnými piráty, kteří jsou odhodláni bránit svou kořist za každou cenu. Dokonce ani drsný výcvik, který Hal se svými přáteli podstoupili coby bratrstvo, a pomoc jednoho z nejlepších bojovníků Skandie nemusejí stačit, aby se mohli vrátit domů s andomalem – nebo živí.

Série Bratrstvo