Obálka audioknihy Tetovaný

Série: Démonská série díl 1
Velikost: 1.26 GB

MOC DÉMONŮ SÍLÍ, LIDÍ UBÝVÁ

Démoni přicházejí noc co noc a rozsévají zkázu, smrt a utrpení. Jejich řádění se postaví tři mladí lidé, kteří musí odhalit tajemství minulosti.

Jadrnci – démoni, co planou sžíravou nenávistí k lidstvu, přicházejí noc co noc v děsivé podobě a rozsévají zkázu, smrt a utrpení. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské plémě, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím. Kdysi jim lidé dokázali vzdorovat, ale démoni sílí a jejich obětí přibývá. Dokáže je někdo zastavit? O nemožné se pokusí tři mladí lidé – odvážný Arlen, démony znetvořený Rojer a bylinkářka Leesha –, kteří riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.

PETER V. BRETT
Americký spisovatel vystudoval anglickou literaturu a dějiny umění na univerzitě v Buffalu. Poté strávil více než deset let tvorbou farmaceutických publikací, než se začal plně věnovat psaní. První román An Unlikely Champion dokončil v roce 1990 a později ho ztratil, což jak sám přiznává, nebyla vzhledem ke kvalitám rukopisu žádná tragédie. V roce 1999 absolvoval kurz psaní pro autory fantasy, na kterém napsal úvodní kapitolu románu Tetovaný. Následovala léta, při kterých rukopis odkládal a opakovaně se k němu vracel, pilně ho přepracovával a neustále upravoval. Vytrvalost se vyplatila, román v Americe vyšel v roce 2008.

PAVEL SOUKUP
Český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Jeho hlas známe také z rozhlasových her a audioknih.

Nahrávka vznikla podle knihy Petera V. Bretta Tetovaný vydané nakladatelstvím TRITON v roce 2010. Copyright © 2009 by Peter Brett. Z anglického originálu The Warded Man přeložila
Mirka Polová. Translation © Mirka Polová, 2010. Čte Pavel Soukup. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Zvukové předěly Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design © Diana Delevová. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. , 2023.

Audiokniha Tetovaný, autor Peter V. Brett, čte Pavel Soukup.

Série Démonská série

Obálka audioknihy Tetovaný