Pohádky z Valašského království

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 1 h 14 min
Interpret: Bolek Polívka
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 70 MB

Pohádky z Valašského království - lidové pohádky z valašského kraje, zaznamenané Benešem Metodem Kuldou, převyprávěl jeden z největších českých básníků Jan Skácel již v první polovině osmdesátých let. Na této audioknize vypráví příběhy z valašského království Bolek Polívka.

Pohádky z Valašska jsou jasné, poctivé, nekompromisní, nepostrádají však přitom kouzlo a tajemství. Skácel uchoval bezprostřednost Kuldova vyprávění a obohatil je o krásný jazyk a velkou dávku humoru. Kdo jiný by pak měl vyprávět tyto pohádky z Valašského království, než sám valašský král, Bolek Polívka.
Při četbě vyzdvihl v pohádkách humor všude tam, kde se jen náznakem nabízí a naplno jej rozvinul v situacích žertovných. Zároveň Polívka vypráví něžně a otcovsky láskyplně. Jeho Valašské pohádky mají šanci vstoupit do historie jako příklad ideální uvolněné interpretace pohádkového textu. Osm úchvatných Skácelových příběhů rozezněl jemně, křehce a s fantazií (Hloupý Jan, Skleněný vrch, Kouzlíř, O čtyřech bratřích, Chudý kovář, Boty, klobouk a plášť, Tři bílé růže, Janíček s voničkou).

Obsah:
1. Hloupý Jan
2. Skleněný vrch
3. Kouzlíř
4. O čtyřech bratřích
5. Chudý kovář
6. Boty, klobouk a plášť
7. Tři bílé růže
8. Janíček s voničkou

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma