Obálka audioknihy 1918: Vražda na konci války

Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2021
Série: Vídeňské zločiny díl 2

Major David Bronstein ve velmi sugestivně vylíčené atmosféře rozpadajícího se mocnářství vyšetřuje dva případy: vraždu mladé ženy a záhadné zmizení generálporučíka Wilhelma Spitzera von Grabensprung, který byl shodou náhod jeho velitelem na bojištích první světové války.

Při putování spletitými slepými uličkami obou případů se Bronstein strachuje o život svého otce, který onemocněl španělskou chřipkou, ale zároveň prožívá vášnivou - a tentokrát opětovanou - lásku ke krásné revolucionářce Jelce. Cítí také nostalgický stesk nad rozpadem staleté říše a obavy z nového světa, který vzniká na jejích troskách.

Audiokniha líčí rozpad Rakouska-Uherska a vznik nástupnických států jinak, než je u nás obvyklé, a nabízí tak českým čtenářům zajímavý a nepředpojatý pohled z druhé strany.

1918: Vražda na konci války – audiokniha obsahuje druhý díl detektivní série Vídeňské zločiny. Autor Andreas Pittler, čte Miroslav Táborský.

Série Vídeňské zločiny

Obálka audioknihy 1913: Případ podivné sebevraždy