Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století

Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století

Martin Vopěnka

Délka: 2 h 6 min
Interpret: Martin Vopěnka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 118 MB

„PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ!“ VÁCLAV HAVEL

Martin Vopěnka proplétá dějinné události s životopisnými, popisuje podstatu totalitní společnosti i touhu jednotlivce žít v pravdě.

Mají vaše děti mezery v historii 20. století a stěží by daly dohromady základní údaje o životě Václava Havla? Zkušený autor přibližuje osobnost prvního českého prezidenta v souvislostech dějinného vývoje 20. století. Proplétá dějinné události s životopisnými, popisuje podstatu totalitní společnosti i touhu jednotlivce žít za všech okolností v pravdě. Mladí čtenáři se přístupnou formou dozvědí, kdo byl Masaryk i Hitler, co se dělo po mnichovské zradě i v jakém prostředí Václav Havel vyrůstal. Z privilegovaného hloubavého dítěte se po únoru stal nežádoucí buržoazní synek s cejchem „studium nežádoucí“. Srdce i hlava však byly na pravém místě. Díky jasnému vidění všeho, co se dělo kolem něj, a osobnímu charismatu se posléze stal neoficiálním vůdcem protirežimně smýšlejících lidí a prezidentem naší země.

MARTIN VOPĚNKA
Český spisovatel, publicista, nakladatel a cestovatel. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT, nikdy se však tomuto oboru nevěnoval. V roce 1991 založil nakladatelství Práh, je členem českého PEN klubu a předsedou Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Píše pro děti, mládež i dospělé. Je autorem beletristických knih, často s filozofickým či autobiografickým přesahem, například Moře smutku za tvým psem, Pátý rozměr, Konec zákona, Nebarevné vzpomínky. Román Spící město, do něhož spisovatel podle svých slov vtělil svou víru v děti, byl zfilmován. Vopěnka také píše básně. Ve sbírce Dům, který opouštíš se představuje jako citlivý, zranitelný muž.

VIKTOR DVOŘÁK
Český divadelní, televizní a filmový herec, věnuje se i dabingu. Narodil se v Českých Budějovicích, studoval pražskou DAMU ve třídě Ladislava Mrkvičky a Jaroslavy Tvrzníkové. Ke konci studia odešel do angažmá v Moravském divadle Olomouc, po třech letech přijal pozvání režiséra Jana Mikuláška do Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Dnes působí v Městských divadlech pražských a divadelní společnosti Aqualung. V roce 2019 získal Cenu Thálie za herecký výkon ve hře Andělé v Americe. Za titulní roli ve filmu Havel byl nominován na cenu Český lev. Hrál například ve filmech Pražské orgie, Ležáky i v televizních seriálech První republika, Polda, Specialisté a jiných.

Nahrávka vznikla podle knihy Martina Vopěnky Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století, vydané nakladatelstvím Práh v roce 2022. Text copyright © Martin Vopěnka, 2022. Čtou Tereza Dočkalová, Viktor Dvořák, Martin Vopěnka. Režie Petr Gojda. Zvuk Vladimír Srb. Zvukové předěly Radek Tomášek. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Illustrations © Eva Bartošová. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století, autor Martin Vopěnka, čtou Tereza Dočkalová, Viktor Dvořák a Martin Vopěnka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma