Obálka audioknihy Mimochodem

Interpret: Tomáš Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Dlouho očekávané vzpomínky jednoho z nejznámějších amerických režisérů jsou konečně tu! Dobrodružný tatínek a přísná maminka, dospívání v New Yorku a neutuchající snaha dělat jen to, co ho baví. První snahy, kdy píše vtipy pro známější komiky, aby se postupně stal svébytným stand-up komikem, scenáristou, dramatikem a režisérem autorských filmů.

Tomáš Černý vás provede zákulisím legendárních snímků jako Annie Hallová, Zelig, Manhattan, Hana a její sestry. S ironií sobě vlastní se autor nevyhýbá ani osobnímu životu, láskám, zklamáním i nejkontroverznější části života, tři desetiletí probíhajícímu sporu s bývalou partnerkou Miou Farrow.

WOODY ALLEN
Americký režisér, scenárista, spisovatel, herec a komik. Vlastním jménem Allen Stewart Konigsberg se narodil v New Yorku. Je oceňovaným tvůrcem autorských filmů, herecem, spisovatelem, komikem a jazzovým hráčem na klarinet. Je čtyřnásobný držitel filmové ceny Oscar, za režii filmů Annie Hallová a za scénáře k filmům Annie Hallová (ve spolupráci s Marshallem Brickmanem), Hana a její sestry a Půlnoc v Paříži. Začínal jako scenárista, prosadil se jako stand-up komik. Autor řady povídek a divadelních her. Nepije, nebere drogy, nekouří a nenosí sluneční brýle.

TOMÁŠ ČERNÝ
Moderátor, slovesný dramaturg a reportér Českého rozhlasu, kde působí od roku 1994. Je dramaturgem a průvodcem stanice Rádio Retro která se věnuje archivním nahrávkám. Jeho hlas každodenně poslouchají nejen rozhlasoví nadšenci, ale také cestující linky C pražského metra, ke které namluvil hlášení stanic.

Nahrávka vznikla podle knihy Woody Allena Mimochodem vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Copyright © Skyhorse Publishing, Inc. Copyright © 2020 by Woody Allen. Z anglického originálu Apropos of Nothing přeložil Michael Žantovský. Translation © Michael Žantovský, 2021. Čte Tomáš Černý. Hudba Soudguru. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

„Je pěkné, když si někdo najde ženu na celý život. Ještě hezčí je, když kromě toho pozná i pár dalších.“ Ve vzpomínkách Woody Allena nejen o ženách.