Obálka audioknihy Lovci mamutů

Interpret: Tomáš Juřička
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Dobrodružný román inspirovaný archeologickými vykopávkami u nás vypráví o pravěkých lovcích, způsobech obživy, počátcích řeči a vynálezu ohně.

Slavný román o putování hlavních hrdinů Kopčema, Veverčáka a jejich lovecké tlupy stále znovu uchvacuje živým popisem našich krajů v době před 20 – 30 tisíci let. Lovci bojují o holé přežití, jsou nuceni putovat z okolí Věstonic na Moravě až na území Velké Prahy, a musí se utkat s nepřáteli, šelmami, i s přírodou. Tenkrát, kdy v lesích a močálovitých nížinách u nás ještě žili mamuti, nosorožci, lvi, tygři šavlozubí a stáda sobů, byli lidé vyzbrojeni jen primitivními zbraněmi, nástroji z pazourků, a dorozumívali se více posunky než souvislou řečí. Na své cestě za přežitím putuje tlupa naším územím a postupně rozvíjí své dovednosti. Kniha se dočkala více než třiceti vydání ve statisícových nákladech a patří ke klasickým dílům české literatury.

EDUARD ŠTORCH
Český pedagog, spisovatel, archeolog a skaut. Jako učitel dokázal dějepisnou látku podat za-jímavě a zábavně. Spoustu věcí, o kterých psal, si sám vyzkoušel (roznítil oheň vrtěním dřeva, štípal pazourky, zhotovil luk a šípy atd.) a opíral se také o své archeologické nálezy. Proslavil se svými povídkami a romány situovanými nejčastěji do období doby kamenné a doby bron-zové. Mezi jeho nejznámější díla patří Lovci mamutů, Volání rodu nebo U veliké řeky.

TOMÁŠ JUŘIČKA
Český herec a dabér. Pochází z herecké rodiny, jeho otec pracoval v rozhlase a matka působila v operetním souboru plzeňského Divadla J. K. Tyla. Od dětství hrál na divadle i ve filmu, vý-raznou roli měl například v seriálu Sanitka. Od 90. let působí zejména v dabingu a jeho hlasem promlouvá řada zahraničních hvězd (Eddie Murphy, Samuel L. Jackson, Kiefer Sutherland, Denzel Washington) a dokonce i postava Oslíka ve Shrekovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů. Román z pravěku, vydané nakladatelstvím Albatros Praha v roce 2010. Text copyright © Eduard Štorch, 1918. Čte Tomáš Juřička. Režie, hudba Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.