Obálka audioknihy Africká sopka

Interpret: Jiří Pobuda
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2019

Jiří Pobuda vypráví Ervínův dobrodružný příběh z východoafrického prostředí. Přibližuje nám napínavé putování farmáře Jeffa a mladé výzkumnice Margot africkou divočinou, kde si za dramatických okolností osvojí opuštěnou opičku Mindu. Pověrčiví domorodí Jaluové vytrvale pronásledují bílé uprchlíky poté, co se Jeff postavil nepřátelskému kouzelníkovi. Hlad pomsty zahanbeného šamana ukojí jen smrt bílých lidí. Pronásledovaní směřují k úpatí vyhaslé sopky Kazuizy. Podaří se dvojici přežít, když počet nepřátel je mnohem vyšší než kdokoliv očekával?

ERVÍN NEUMANN
Též Ervín Neuman. Od 1943 vězněn v Terezíně, Osvětimi, Oranienburgu a Bergen-Belsenu. Psal studie o postavení židů, také divadelní hry (Národní divadlo hrálo např. v roce 1936 jeho hru Tančící safír o básníku Jeseniovi a I. Duncanové).

Audiokniha Africká sopka obsahuje dobrodružný příběh od autora Ervína Neumanna. Čte Jiří Pobuda.