Obálka audioknihy Strážci brány

Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2023
Série: Pragocalypsa díl 1

Rok 2012 byl omyl. Staří matematici a astrologové se osudně spletli. Konec světa teprve přijde. Kdy a kde ten mejdan tisíciletí vypukne?

Na rok 2017 čekali přes 400 let. Chvíle, kdy se v Praze otevře trans dimenzionální díra mezi světy mimo čas a prostor, se blíží. Karma bude narušena a zneužita. Starobylé evropské řády, vzniklé v době Rudolfa II., uvědomující si přicházející konec světa daleko dříve, než na něj senzacechtivá média upozornila, chtějí z magického koláče pražského genia loci ukrojit co nejvíc pro sebe. Česká odnož přísně tajného řádu bere jako vlasteneckou povinnost ubránit hlavní město proti hordě cizáckých mágů prahnoucích po moci a ochránit jej tak před zhroucením a zničením.

Kdo by taky chtěl, aby se mu po Václaváku proháněl Cthulhu, zatímco si Marduk s Baalem budou hrát v rozvalinách Pražského Hradu na schovávanou? Podaří se hrstce českých X-menů ochránit matičku Prahu před takřka nezvratným osudem?

JAN URBAN
Už od dětství rád vymýšlel příběhy, nejprve se však zaměřil na komiksovou tvorbu, k psaní beletrie se dostal až později. V žánru debutoval dvojicí hororových povídek Slibné rande a Stíny minulosti v antologii Noční můry nespí (2011). Ve stejném roce začal psát první část Pragocalypsy, která se pod názvem Strážci brány čtenářům představila v roce 2014. Postupně následovaly další díly cyklu, jehož pátý díl s podtitulem Soudný den vyšel v roce 2021. Do cyklu patří také povídky Taková normální mise (Pevnost 12/2016), Křest vlkodlakem (Pevnost 9/2018), Smrtící prohlídka (Pevnost 6/2020) i Jízdenka do pekla (Pevnost 10/2021).

Audiokniha Strážci brány, autor Jan Urban, čte Jiří Wittek.

Série Pragocalypsa

Obálka audioknihy Strážci brány