Obálka audioknihy Wakan Tanka

Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2024

HODINY NÁBOŽENSTVÍ PRO VĚČNÉ ZAČÁTEČNÍKY

„Budu v této knize často používat jméno Wakan Tanka. Moc se omlouvám všem ortodoxním katolíkům, klidně si pokaždé dosaďte to naše staré dobré „Bůh“, přesně to tím myslím. Wakan Tanka by snad šlo přeložit jako Velké Tajemství, cosi, co je nepochopitelné.“

V audioknize se autor krůček po krůčku snaží rozkrývat Boží existenci a její působení v lidském životě, a to bez příkras a možného nepříznivého působení náboženského folklóru. Zamýšlí se nad podstatou víry v křesťanském pojetí, nad poselstvím Boha a nekonečnou velikostí člověka. Vybízí k odvaze žít v pravdě, nechat se obdarovat Láskou a šířit ji.

„Evropa potřebuje dobré lidi, potřebuje zapálit, a tak bez ohledu na to, zda žijete nebo nežijete v náboženském kontextu – jestli vy nebudete světlo světa a solí země, kdo bude?"

MAREK VÁCHA
Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D. (*14.9.1966 v Brně) je český římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut.
V roce 1976 získal od skautského vedoucího přezdívku „Orko“, znamenající „Orlí oko“, kterou používá také v občanském jménu Marek „Orko“ Vácha.
Na Přírodovědecké fakultě MU v Brně vystudoval obor molekulární biologie a genetika, teologii studoval v Olomouci a v Bruselu. V letech 1997 a 2000 se účastníl dvou výprav do Antarktidy. V roce 2002 žil šest měsíců v trapistickém klášteře Sept-Fons ve Francii.
Jako katolický farář působí ve farnosti Lechovice u Znojma. Rovněž je farním vikářem (kaplanem) Římskokatolické akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze.
Na akademické půdě působí ve funkci přednosty Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde je i předsedou akademického senátu a v neposlední řadě vyučuje. Specializuje se na otázky evoluční biologie, lékařské a environmentální etiky. Externě rovněž učí na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Jeho doktorská práce byla zaměřena na etickou problematiku poznání lidského genomu a na genetiku chování.

Je autorem mnoha knih, které vycházejí v nakladatelství Cesta Brno. Témata svých knih hojně propaguje na nejrůznějších přednáškách, besedách a autorských čteních. Stal se vyhledávanou autoritou v mediální sféře a prostřednictvím popularity své osobnosti popularizuje křesťanské a etické hodnoty ve většinové společnosti.