Obálka audioknihy Poupátka

Interpret: Martha Issová
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022

Jizvy na dětské duši jen tak nezmizí. Zneklidňující román nositelky Ceny Jiřího Ortena.

Divadlo umí okouzlit. Své o tom ví i jedenáctiletá Františka, která raději než domů, kde je dusno nebo ticho k nesnesení, chodí po škole do dramatického kroužku. Divadelní partě je zcela oddaná a díky ní objevuje, co znamená věnovat se umění a být součástí velké smečky. Proč jim ale vedoucí Mirek zakazuje kamarádit se s dětmi, které do kroužku nechodí? Proč tvrdí, že správná herečka musí svému režisérovi za všech okolností důvěřovat, a nutí své svěřenkyně se na zkoušce svlékat? Zdá se, že ospalé městečko, kde Františka žije, má téměř dvacet let závažné tajemství - tajemství, o kterém všichni tak nějak vědí, ale promluvit nechce nikdo. Nová kniha nositelky Ortenovy ceny za novelu Svatá hlava obsahuje autobiografické motivy.

HANA LEHEČKOVÁ
Hana D. Lehečková (*1990) pochází z jižních Čech a vystudovala obor Teorie a kritika na pražské DAMU. Autorsky debutovala v roce 2012, kdy vyhrála dramatickou soutěž Švandova divadla, které posléze uvedlo její hru V(ý)chod. Kromě divadelní tvorby se věnuje převážně práci pro rozhlas (Johana a továrna na sny, Eliáš Říha zachraňuje svět ad.). Její seriál Vesmírné putování komety Julie uvedl Český rozhlas jako historicky prvního živě čteného Hajaju. Knižně debutovala v roce 2018 s titulem Co se děje v Podpostelí. Za svoji psychotickou novelu Svatá hlava obdržela v roce 2020 Cenu Jiřího Ortena. Pracuje jako literární redaktorka.

Audiokniha Poupátka, autorka Hana Lehečková, čte Martha Issová.