Obálka audioknihy Pojedeme k moři

Interpret: Jiří Mádl
Vydavatel: Popron Music
Vydáno: 2015

Jiří Mádl vypráví svůj film! Příběh pro celou rodinu! Dvojí debut herce Jiřího Mádla jako režiséra celovečerního hraného filmu a jako scénáristy příběhu o jedné obyčejné rodině nahlížený očima desetiletého Tomáše, který chce být dalším Milošem Formanem.

Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí.

Pojedeme k moři - audiokniha obsahuje vybrané pasáže stejnojmenného filmu Jiřího Mádla, propojené režisérovým komentářem. Dále účinkují Ondřej Vetchý, Jaroslava Pokorná, Lucie Trmíková, Miroslav Táborský.