Obálka audioknihy Projekt Kronos

Vydáno: 2021
Série: Projekt Kronos díl 1
Velikost: 1.03 GB

BÝT HRDINOU NENÍ VE SKUTEČNOSTI ANI ZDALEKA TAKOVÉ, JAK SE O TOM PÍŠE V KOMIKSECH…

Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.

PAVEL BAREŠ
Žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v příměstských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je učitelem angličtiny, v noci zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a milovníkem vyprávěcích RPG. Nezpívá v kapele, ale kdysi jednu míval. Ze slohu dostával ve škole pětky za úniky od tématu. Dnes ho za ně kárají jeho redaktoři. V roce 2017 debutoval románem Projekt Kronos, na který navázal druhým dílem Kronovy děti (2019). Meta (2020) je jeho prvním krokem mimo úspěšnou sérii, kterou vstoupil do české fantastiky.

ONDŘEJ NOVÁK
Rodák z Hradce Králové sbíral divadelní zkušenosti od šesti let v dramatickém kroužku, později v Divadélku Jesličky nebo Klicperově divadle, které úspěšně zúročil při přijímacích zkouškách na Divadelní fakultu JAMU. Po absolutoriu činoherního herectví se stal členem činohry Národního divadla Brno, kde strávil více než 13 sezón. Kalafuna, Figaro, Danceny nebo Ježibaba v Perníkové chaloupce, role, ve kterých se objevoval na jevišti krásného Mahenova divadla. Kromě divadla se věnoval i dabingu, natáčení reklamních rozhlasových i TV spotů a moderování odpolední show v rádiu Kisshády, kde byl i několik let programovým ředitelem nebo kreativním manažerem. Dnes je hercem a moderátorem na volné noze, hlasem pořadu Autosalon, namlouvá a vymýšlí reklamy do rádií, TV, na internet, zajímá se o marketing, copywriting a každý večer se snaží číst pohádky svým dětem.

Audiokniha Projekt Kronos – sci-fi příběh Pavla Bareše čte Ondřej Novák. Režie Ondřej Černý.

Série Projekt Kronos

Obálka audioknihy Projekt Kronos